Słownik

AHA

 

Kwasy AHA mają swój podział. Można je podzielić na – kwas jabłkowy, kwas migdałowy, kwas szikimowy, kwas mlekowy i kwas glikolowy. To, co należy wiedzieć o kwasie AHA to to, że rozpuszcza się w wodzie. Dzięki temu właśnie – przenika w głąb skóry. Poza tym ma również cenne właściwości. Do jednych z nich zaliczyć można działanie oczyszczające. Oprócz tego również złuszczające i nawilżające. Jeśli masz problem z trądzikiem, kwasy AHA mogą Ci skutecznie pomóc. Przede wszystkim również one – rozjaśniają skórę zmęczoną, zniszczoną i szarą. Dodatkowo także można je stosować jako peeling kosmetyczny. Zmniejszają również suchość skóry. Jeśli będziesz je stosowała regularnie to – mogą one pomóc w procesie rogowacenia się skóry.

Musisz wiedzieć także, że po zastosowaniu kwasu AHA – możesz czuć lekkie szczypanie. Naskórek również zacznie się łuszczyć. Żeby skóra się tak nie łuszczyła – trzeba po prostu stosować go co 2-3 dni. Poza tym również jest możliwość zmniejszenia jego zawartości procentowej w produkcie.

Ważne informacje o kwasach AHA to to, że – działają powierzchniowo. Oznacza to, że nie oczyszczają porów skóry. Jeśli masz cerę tłustą – lepiej użyć kwasów BHA.

 Płatność ratalna