Leczenie trądziku

Leczenie trądziku wymaga holistycznego podejścia do problemu. Przy wyborze terapii należy wziąć pod uwagę wiele czynników – przyczyny powstawania trądziku, jego rodzaj, rozwój dolegliwości, stopień zaawansowania. Kosmetolodzy i lekarze specjaliści dysponują całą gamą zarówno narzędzi diagnostycznych oraz skutecznych rozwiązań. Przy umiejętnym ich doborze do indywidualnych wymagań skóry, trądzik znika i odchodzi w zapomnienie.  

Osoba, która poddaje się terapii powinna wiedzieć, że wiele też zależy od jednoczesnego stosowania właściwej, dbania o aktywność fizyczną. To podstawy, ale warto ich przestrzegać, żeby podtrzymać efekty zabiegu i nie doprowadzić do powrotu problemu.

Zarówno trądzik pospolity, jak i różowaty mogą mieć bardzo różne podłoże. Zmiany o charakterze krost oraz ropnych torbieli wywołują – wahania hormonalne, rozwój bakterii Propionibacterium Acnes, okres dojrzewania, długotrwały stres oraz zanieczyszczenie środowiska. 

Trądzik pospolity objawia się występowaniem łojotoku i charakterystycznych wykwitów,  najczęściej na obszarach skóry o częstszym występowaniu gruczołów łojowych – w strefie T (czoło, nos, broda) oraz rynnie potowej przedniej i tylnej.

Nasze zabiegi:

Wskazania do zabiegu

  • trądzik pospolity,
  • łojotok,
  • rozszerzone pory,
  • oczyszczanie.

Przeciwwskazania

Prosimy o zapoznanie się z przeciwskazaniami wchodząc na opis konkretnego zabiegu.

Szukasz czegoś innego?

spróbuj wyszukać w tych kategoriach: