Media o nas

Piszą o nas i mówią. Współtworzymy technologie dla branży beauty, odkrywamy innowacje, prowadzimy badania, dyktujemy trendy, inspirujemy. Im więcej działamy, tym więcej mamy do zaoferowania. Oto publikacje na temat naszej aktywności.

 

Jak dbać o cerę pod maseczką ochronną? Pytamy ekspertów, czy zakrywanie twarzy może powodować trądzik

Co dzieje się ze skórą pod maseczką ochronną? Czy zasłanianie twarzy może wpłynąć negatywnie na kondycję naszej cery? Czy noszenie maseczki może wywołać trądzik? To niektóre z pytań, jakie zadaliśmy ekspertom, by rozwiać wszelkie wątpliwości.

więcej

Co zrobić, by dezynfekcja nie szkodziła dłoniom?

Czas epidemii to prawdziwe wyzwanie dla skóry dłoni. Nie służy jej nieustanne mycie i dezynfekowanie. Co zrobić, by uchronić ją przed zniszczeniem?

więcej

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o fotoprotekcji

Lato przed nami. Po miesiącach kwarantanny jesteśmy spragnieni wyjścia na zewnątrz i kontaktu ze słońcem. Warto jednak, aby przesadny optymizm nie przesłonił tego, jak ważna w nadchodzących miesiącach powinna być odpowiednia fotoprotekcja. Dlaczego jest tak istotna? Na co powinno się zwracać szczególną uwagę? Na te, jak i inne pytania dotyczące ochrony przed słońcem, odpowiada Karolina […]

więcej

TEST: Beauty Box. Gabinet w Twoim domu

Ostatnie tygodnie dały ci się mocno we znaki? Nie jesteś sama! Przymusowa kwarantanna, brak ruchu na świeżym powietrzu, stres… To wszystko ma negatywny wpływ nie tylko na samopoczucie, ale również stan skóry.

więcej

Recenzja zabiegu: Beauty Box odświeżający migdałowy dla skóry problematycznej

Ostatnio z oczywistych przyczyn nie miałam okazji testować zabiegów profesjonalnych wykonywanych w gabinecie. Postanowiłam więc zadbać o skórę swojej twarzy w nieco inny sposób. Nie wychodząc z domu, przeprowadziłam profesjonalny zabieg Beauty Box odświeżający migdałowy dla skóry problematycznej z SC Beauty Clinic. A oto moja recenzja zabiegu!

więcej

Jak profesjonalnie zadbać o siebie, nie wychodząc z domu?

Tegoroczny kwiecień nie jest zbyt korzystny, jeśli chodzi o dbanie o urodę. Bardziej niż pięknemu wyglądowi trwająca kwarantanna sprzyja siedzeniu przed telewizorem, w kapciach i wytartym dresie. Nawet, gdyby istniała możliwość wyjścia z domu na dłużej, to i tak miejsca, w których można „coś ze sobą zrobić”, są obecnie nieczynne. A przecież spora część kobiet […]

więcej

Rumień(ce) zimą – czy to na pewno jest zdrowe?

Skóra to największy narząd naszego ciała chroniący je przed wpływem środowiska. Z tego względu jest narażona na działanie zimna, promieniowania czy też drobnoustrojów chorobotwórczych. Szczególnie podczas chłodniejszych miesięcy możemy zauważyć, jak czynniki zewnętrzne wpływają na stan naszej cery. Objawia się to między innymi w formie zaczerwienienia, a czasem nawet zasinienia skóry na twarzy czy dłoniach […]

więcej

Jak wygrać z cellulitem?

Ma lub będzie go miała okresowo każda z nas. Mężczyźni nie, bo ich komórki tłuszczowe układają się w poprzek i nie wybrzuszają, jak u nas. Część lekarzy uważa, że walka z cellulitem, to walka z wiatrakami, ale tym, które chcą się jej podjąć, doradzamy start już dziś. Szansa na to, że uda się wygrać do […]

więcej

Estetyczne (kontr)ewolucje

Niegdyś poprawianie urody było niedostępne z powodu bariery cenowej i strachu przed bólem, ryzykowne ze względu na brak doświadczenia lekarzy, dobrych preparatów i technologii. Dziś wizyty w klinikach medycyny estetycznej traktowane są na równi z kontrolami stomatologicznymi. W pewnych środowiskach wręcz wypada “coś sobie zrobić”, by wyglądać zdrowo.

więcej

Skóra wrażliwa na zimno – jak sobie radzić?

Domowe i gabinetowe sposoby na problemy z zaczerwienioną skórą. Sinienie rąk i twarzy na wietrze, mrozie, wilgoci – co robić? Na to pytanie odpowiada kosmetolog Karolina Martin.

więcej

Pielęgnacja domowa i gabinetowa

Każdy z nas musi zmierzyć się z nieubłaganym upływem czasu. Szczególnie odczuwa to nasza skóra ochraniająca narządy wewnętrzne przed promieniowaniem UV, utratą wilgoci, urazami, drobnoustrojami i pasożytami. Jako profesjonaliści jesteśmy wyposażeni w wiedzę, która umożliwia nam tworzenie skutecznych planów i procedur zabiegowych, ale warto wciąż być na bieżąco i starać się urozmaicać ofertę o nowe […]

więcej

Relaks wSPAniale przygotowany

Stres i pośpiech nie służą ani urodzie, ani wypoczynkowi. Dlatego, jeśli planujesz wizytę w spa, przygotuj się do niej w odpowiedni sposób.

więcej

Jak się pozbyć cellulitu?

Zima to bardzo dobry czas, by zadbać o swoją skórę i sylwetkę. Promieniowanie UV jest zminimalizowane, niska temperatura wymaga noszenia ciepłej odzieży, a szybko zachodzące słońce nie zachęca do aktywności poza domem. Dlatego właśnie w tym okresie wiele kobiet decyduje się na rozpoczęcie zmagań z cellulitem. O tym, jak zwiększyć szanse powodzenia w tej potyczce, […]

więcej

Kłopotliwe plamy potu pod pachami

W programie „Pytanie na Śniadanie” kosmetolog Karolina Martin opowiada o przyczynach i sposobach na leczenie nadpotliwością na przykładzie Meghan Markle.  

więcej

Wszystko o usuwaniu blizn pooparzeniowych

Oparzenie jest uszkodzeniem tkanek skóry, do którego dochodzi w efekcie ekspozycji na wysoką temperaturę. Może do niego dojść pod wpływem bardzo różnych czynników, takich jak działanie na skórę promieni słonecznych lub środków chemicznych, czy polanie jej wrzątkiem. Efektem są bardzo często blizny, które poza nieestetycznym wyglądem mogą też przeszkadzań w codziennym funkcjonowaniu. Na szczęście współczesna kosmetologia […]

więcej

10 minut o zdrowiu – jak usunąć blizny?

Kosmetolog Karolina Martin w programie „Pytanie na Śniadanie” przedstawiała na przykładzie  pacjentki Natalii temat usuwania poważnych blizn pooparzeniowych, w kontekście zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej.

więcej

Dbaj o skórę każdego dnia!

Każdy z nas musi zmierzyć się z nieubłaganym upływem czasu. Szczególnie odczuwa to nasza skóra ochraniająca narządy wewnętrzne przed promieniowaniem UV, utratą wilgoci, urazami, drobnoustrojami i pasożytami. O tym, jak dbać o cerę, aby jak najdłużej zachowała ona młodzieńczy wygląd opowiada Karolina Martin, kosmetolog.

więcej

Jak dbać o skórę? Domowe i profesjonalne zabiegi

Do gabinetu przychodzi 50-latka i mówi: proszę usunąć zmarszczki, przebarwienia, podwójny podbródek i zrobić lifting. Tylko, że wtedy jest już trochę późno. Jak dbać o skórę zawczasu? Opowiada Anna Sawicka, kosmetolog SC Beauty Clinic.

więcej

Elastyczna skóra bez ingerencji skalpela? To możliwe!

Z upływem lat nasza skóra starzeje się, przez co staje się wiotka i mniej elastyczna. Już po 20. roku życia zmieniają się jej właściwości – zaczyna brakować odpowiedniej ilości kolagenu i elastyny, co skutkuje zwiotczeniem. Wiele kobiet błędnie myśli, że tylko skalpel może im pomóc. O sposobach na nieinwazyjne zachowanie młodej, świeżej i elastycznej skóry […]

więcej

Jesień i skóra. Czas inwazyjnych zabiegów

Intensywne słońce i niedobór wody w organizmie, na które przez większość czasu jesteśmy narażeni latem, to dwa najgorsze czynniki dla kondycji naszej skóry. Jesień to czas, w którym sporo możemy zrobić – to dobra pora roku na bardziej inwazyjne zabiegi, które latem są niewskazane. O to, co dla skóry po lecie możemy zrobić w domu, […]

więcej

Skóra wspomina urlop, nie zawsze dobrze. Jak ratować ją po upalnym lecie

Niektórzy mają jeszcze na twarzy ładną opaleniznę, jednak większość z nas widzi w lustrze tylko oznaki posłonecznych uszkodzeń – przebarwienia i zmarszczki.

więcej

Nie mieszaj… leczenia trądziku z depilacją laserową

Kosmetolog Karolina Martin wyjaśnia na łamach drukowanego oraz internetowego wydania dodatku Gazety Wyborczej „TYLKO ZDROWIE”, dlaczego nie powinno się łączyć depilacji laserowej wraz z leczeniem trądziku.

więcej

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o depilacji laserowej

Piękna, gładka skóra bez zbędnego owłosienia, to marzenie większości kobiet. Najlepszą drogą, aby osiągnąć i cieszyć się nią na trwałe, jest zabieg depilacji laserowej. Zapraszamy do lektury tekstu, w którym Karolina Martin, kosmetolog sieci SC Beauty Clinic, zdobywcy tytułu Kobiecej Marki Roku 2019, dzieli się swoją wiedzą na temat tego zabiegu.

więcej

Mikrodermabrazja: dla kogo? Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Mikrodermabrazja to zabieg pielęgnacyjny skóry polegający na mechanicznym ścieraniu martwego naskórka. O wskazaniach, przeciwwskazaniach, zastosowaniu i efektach mikrodermabrazji opowiada Marcelina Szymańska, kosmetolog sieci SC Beauty Clinic, zdobywcy tytułu Kobiecej Marki Roku 2019.

więcej

Elastyczna skóra bez ingerencji skalpela? To możliwe!

Z upływem lat nasza skóra starzeje się, przez co staje się wiotka i mniej elastyczna. Już po 20. roku życia zmieniają się jej właściwości – zaczyna brakować odpowiedniej ilości kolagenu i elastyny, co skutkuje zwiotczeniem skóry. O sposobach na nieinwazyjne zachowanie młodej, świeżej i elastycznej skóry przez lata opowiada kosmetolog, Karolina Martin.

więcej

Ekspert: Palenie papierosów wpływa na kondycję skóry

Palenie tytoniu to jeden z ważniejszych czynników wpływających negatywnie na kondycję i wygląd skóry – zarówno osób palących, jak i tzw. „biernych palaczy”. Dym tytoniowy zdecydowanie przyspiesza naturalny proces starzenia się skóry oraz wywołuje lub nasila występowanie chorób skórnych, przede wszystkim nowotworów. Choć efekty uszkodzeń są nieodwracalne, to zaprzestanie palenia pozwoli zapobiec dalszym defektom.

więcej

Uczulenie na słońce – objawy alergii, leczenie, wysypka od słońca

Uczulenie na słońce objawia się zwykle wysypką na skórze, zaczerwienieniem i bąblami. Taka alergia na słońce pojawia się najczęściej między 20 a 50 rokiem życia, a także u dzieci.

więcej

Szkody nie do naprawienia… TAK palenie niszczy skórę

Palenie tytoniu to jeden z ważniejszych czynników wpływających negatywnie na wygląd i kondycję skóry. Zarówno u osób palących, jak i tzw. „biernych palaczy”. Dym tytoniowy zdecydowanie przyspiesza naturalny proces starzenia się skóry oraz wywołuje lub nasila występowanie chorób skórnych, przede wszystkim nowotworów. Choć efekty uszkodzeń są nieodwracalne, to zaprzestanie palenia pozwoli zapobiec dalszym defektom.

więcej

Jak się pozbyć drugiego podbródka?

Owal twarzy to bardzo ważny element wyglądu każdej kobiety. Ze strony pań bardzo często padają pytania na jego temat. Jak go poprawić? Jak skorygować? Jak zachować? Na te, jak i wiele innych pytań dotyczących owalu twarzy, odpowiada kosmetolog Karolina Martin.

więcej

Piękny brzuszek po ciąży – jak to zrobić?

Nasz ekspert w programie „Pytanie na Śniadanie” opowiadał jak radzić sobie z wiotką skórą po ciąży.

więcej

Depilacja bikini – wosk czy pasta cukrowa?

W salonach kosmetycznych do depilacji intymnych najczęściej stosuje się wosk oraz pastę cukrową. Wiele kobiet decyduje się na depilację woskiem. Ma on jednak pewne wady

więcej

Kosmetyki pod oczy – co powinny zawierać i jak działać? Pytamy eksperta o najważniejsze składniki kremów pod oczy

Skład kremów pod oczy, czy ogólnie kosmetyków do pielęgnacji tej części twarzy, nie może być przypadkowy. Jeżeli chcemy pozbyć się opuchlizny, cieni i objawów zmęczenia, a także spowolnić procesy starzenia, warto wiedzieć, jakie składniki w kosmetykach pod oczy są nam niezbędne.

więcej

Cienie pod oczami – skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Cienie pod oczami potrafią spędzić sen z powiek. Trudno je zakamuflować, a jeszcze trudniej wskazać jedną przyczynę ich powstawania. Sprawiają, że wyglądamy na niewyspane i zmęczone. Jak skutecznie się ich pozbyć? Pytamy eksperta!

więcej

Jak ujędrnić skórę po ciąży?

Piękna, jędrna skóra to norma dla większości młodych kobiet. Niestety, z czasem całe nasze ciało się zmienia. Na gwałtowne wahania wagi wpływ mają diety, treningi czy choroby. Niebagatelną rolę odgrywa również ciąża. Swoją wiedzą na ten temat z serwisem Onet.pl podzieliła się z kosmetolog Karolina Martin, specjalistka SC Beauty Clinic.

więcej
 Płatność ratalna