Zamykanie naczynek

Gładka, rozświetlona cera dla osób zmagających się ze skórą naczyniową to nie lada osiągnięcie. Pajączki, pęknięte lub rozszerzone naczynka, rumień, trądzik różowaty, plamy naczyniowe – wszystkie te drażniące defekty kwalifikują się do użycia lasera. To wyjątkowo skuteczna, bezpieczna metoda, która przynosi szybkie efekty. 

Naczynia włosowate, które znajdują się płytko pod skórą, gdy ulegną uszkodzeniu, uwidaczniają się jako sieć czerwonych pajączków, plamki, żyłki. Najczęściej mamy do czynienia z tymi na twarzy i nogach. Powstawaniu naczynek sprzyja gwałtowna zmiana temperatur, zaburzenia hormonalne, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, spożywanie alkoholu, stresujące sytuacje. 

Co je likwiduje? Doskonale sobie radzi z nimi laser Q-Switch ND: Yag. Pod wpływem działania energii fal lasera naczynka zamykają się w efekcie fototermolizy. 

W trakcie zabiegu działa się laserem bezpośrednio na fragment skóry z pękniętym naczynkiem. Naczynko pochłania wiązkę światła, ponieważ zawarta w nim hemoglobina należy do substancji zwanych fotoakceptorami. Pochwycona energia podnosi temperaturę w naczynku. W efekcie odparowuje z niego woda, a ścianki naczynia rozpadają się i zostają wchłonięte przez organizm. Po defekcie nie ma śladu. 

Zamykanie naczynek krwionośnych laserem daje szybki efekt. Niestety zabieg nie wpływa na przyczynę ich powstawania, należy się więc spodziewać, że po pewnym czasie pojawią się nowe pęknięcia i zabieg trzeba będzie powtórzyć.

Nasze zabiegi:

Szukasz czegoś innego?

spróbuj wyszukać w tych kategoriach: