Usuwanie cellulitu

Cellulit, potocznie nazywany „skórką pomarańczową” to defekt tkanki podskórnej w wyniku nieprawidłowego rozmieszczenia zapasów tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym występowaniu włóknisto-obrzękowych (patologicznych) zmian.

Jedną z głównych przyczyn, które powodują cellulit to przede wszystkim zaburzenia krążenia – są one także pierwszym etapem tworzenia się cellulitu. Zmiany w metabolizmie, zachodzące w komórkach tłuszczowych powstają na skutek nieprawidłowego, a także niewystarczającego ich odżywienia.

Adipocyty – komórki tłuszczowe – nadmiernie przerastają, uciskając okoliczne naczynia krwionośne, co utrudnia przepływ krwi i chłonki, a to powoduje zastoje.

Metabolity oraz woda zalegające w tkankach nie są usuwane, przez co powstają obrzęki, skutkujące stanami zapalnymi. Występujące zastoje w obrębie naczyń a także wysoka ich przepuszczalność powodują zaburzenia w odżywianiu komórek tłuszczowych oraz odprowadzania produktów przemiany materii, przez co dochodzi do nieprawidłowego metabolizmu adipocytów (komórki zamiast spalać tłuszcz, zaczynają go gromadzić). Magazynowany tłuszcz nie rozkładany równomiernie, zbija się w postaci mikro lub makro guzków w kapsułach zwłóknieniowych – mogą być one mniej lub bardziej widoczne. Zesztywnieniu ulegają włókna kolagenowe, co widoczne jest gołym okiem jako zwiotczenie i pofałdowanie skóry.

Nagromadzenie oraz następowanie wyżej wymienionych przyczyn warunkuje rodzaje cellulitu, który można nazwać patologią w jego zaawansowanych stadiach. Dotyk skóry może być w takim wypadku nieprzyjemny, nierzadko bolesny.

Usuwanie cellulitu należy traktować również jako zabieg profilaktyczny, dzięki czemu nasza skóra będzie dobrze odżywiona a przy tym dłużej jędrna i elastyczna.

Nasze zabiegi:

Wskazania do zabiegu

  • usuwanie cellulitu,
  • cellulit nawet w najbardziej zaawansowanym stadium,
  • cellulit , nadmiar tkanki tłuszczowej,
  • działanie antycellulitowe i wyszczuplające.

Przeciwwskazania

  • ciąża i laktacja,
  • nowotwory (w większości zabiegów),
  • zaburzenia krzepliwości krwi (w większości zabiegów).

Prosimy o zapoznanie się z przeciwskazaniami wchodząc na opis konkretnego zabiegu.

 

Szukasz czegoś innego?

spróbuj wyszukać w tych kategoriach: