Leczenie nadpotliwości

Nadpotliwość jest trochę jak bomba zegarowa, nigdy nie wiadomo, kiedy nastąpi wybuch i nadciągnie fala potu. Tymczasem można skutecznie unikać nadmiernej potliwości i położyć kres krępującym sytuacjom. Jeśli znana jest przyczyna nadpotliwości, rozwiązuje się problem u źródła. Często jednak jest on trudny do ustalenia. Wtedy leczenie sprowadza się do kontrolowania potliwości. 

Powodem nadpotliwości miejscowej jest nadmierna reaktywność jednego z gruczołów łojowych. Ich największe skupisko znajduje się na dłoniach, stopach i pachwinach. To właśnie tych partii ciała najczęściej dotyczy problem.

Osobom walczącym z nadpotliwością  mogą pomóc płyny dermatologiczne, maści lub kremy. W przypadku nadpotliwości całego ciała, także rozwiązania farmakologiczne. Bywa jednak, że te wszystkie rozwiązania nie zdają egzaminu, wtedy można spróbować leczenia za pomocą toksyny botulinowej. 

W gabinetach medycyny estetycznej wykorzystuje się zdolność botoksu do blokowania neuroprzekaźników, przez które skóra jest zbyt reaktywna, a znajdujące się w niej gruczoły łojowe pracują z nadmierną intensywnością. 

Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w miejsce, którego dotyczy problem. Skórę nakłuwa się w kilku punktach, zachowując odpowiednią między nimi odległość, tak by leczona okolica została równomiernie pokryta toksyną.

Nasze zabiegi:

Szukasz czegoś innego?

spróbuj wyszukać w tych kategoriach: