Leczenie nadpotliwości - Białystok

Nadpotliwość jest chorobą charakteryzującą się nadmierną potliwością, dotykającą około 1 do 2% populacji. Niektórzy ludzie nadmiernie się pocą na całym ciele (ogólna nadmierna potliwość). Nadmierne pocenie się może również wystąpić w dłoniach (nadmierna potliwość dłoni), pod pachami (nadmierna potliwość pachowa) lub w okolicy stóp (nadmierna potliwość podeszwowa).

Pacjenci z nadpotliwością odczuwają nadmierne pocenie się, co utrudnia ich codzienne czynności. Nadmierne pocenie się może być wywołane stresem, emocjami lub wysiłkiem; jednak u niektórych pacjentów pojawia się spontanicznie. Pacjenci z nadpotliwością dłoni mają wilgotne lub mokre dłonie. Często stwarza to problemy społeczne – z powodu zimnego, mokrego uścisku dłoni po prostu trudno im uścisnąć czyjąś dłoń.

W naszej klinice w Białymstoku leczenie nadpotliwości odbywa się z wykorzystaniem zróżnicowanych metod. Różne maści i spraye mogą powodować wysychanie gruczołów potowych. Inną opcją leczenia jest jonoforeza, czyli elektryczna stymulacja dłoni. Od pewnego czasu nadmierne pocenie się leczy się również poprzez wstrzyknięcie botoksu (toksyny botulinowej) w dotknięty obszar. Ta toksyna atakuje zakończenia nerwowe i ogranicza przekazywanie impulsów nerwowych do gruczołów potowych, zmniejszając skłonność do pocenia. Wszystkie zabiegi są przeprowadzane po wcześniejszym wykonaniu badania pacjenta.

Nasze zabiegi:

Aktualnie brak zabiegów w tej kategorii.

Zostaw nam swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą jak tylko zabieg będzie dostępny w klinice.

  Wskazania do zabiegu

  • nadmierna potliwość.

  Przeciwwskazania

  • ciążą i karmienie piersią,
  • nadwrażliwość na składniki preparatu ( głównie białka – albuminy),
  • schorzenia zapalne skóry,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo- mięśniowego,
  • zażywanie antybiotyków aminoglikozydowych lub leków rozkurczowych.

  Nasza klinika - Białystok

  ul. Fabryczna 35/ U1

  tel. 602 131 003
  bialystok@scbeautyclinic.pl

  Godziny otwarcia:
  Poniedziałek: 9:00 – 22:00
  Wtorek: 9:00 – 22:00
  Środa: 9:00 – 22:00
  Czwartek: 9:00 – 22:00
  Piątek: 9:00 – 22:00
  Sobota: 10:00 – 13:00

  Szukasz czegoś innego?

  spróbuj wyszukać w tych kategoriach:

   Płatność ratalna