Leczenie żylaków

Leczenie żylaków jest wskazane w każdym przypadku pojawienia się zmian, które są wynikiem upośledzenia krążenia w żyłach obwodowych, któremu towarzyszy wzrost, zmiana kształtu i spadek elastyczności ścian. Choroba najczęściej dotyka żyły kończyn dolnych. Ze względu na rozszerzenie żył zmniejsza się przepływ krwi, co prowadzi do tworzenia się skrzepów krwi (zakrzepicy). Skóra nie jest odpowiednio odżywiana i pojawiają się owrzodzenia troficzne.

W leczeniu żylaków stosuje się wiele metod oddziaływania. W naszej klinice stosowana jest laseroterapia i skleroterapia. Istota techniki polega na wstrzyknięciu do chorej żyły chemikaliów (detergentów), które niszczą wewnętrzną wyściółkę żylaków (śródbłonek), po czym następuje stwardnienie – stąd nazwa techniki. W takim przypadku chore żyły znikają na zawsze bez operacji. Laserowe leczenie żylaków to wygodny i bezpieczny sposób leczenia żylaków. Pod wpływem lasera ściana naczyniowa chorej żyły „skleja się” i żyła znika bez śladu.

W naszej klinice każdy zabieg jest prowadzony przez doświadczonych specjalistów. Zabiegi poprzedzone są wywiadem medycznym i po nim specjalista decyduje o zastosowaniu konkretnej metody, jeśli chodzi o leczenie żylaków.

Nasze zabiegi:

Wskazania do zabiegu

  • leczenie żylaków.

Przeciwwskazania

Prosimy o zapoznanie się z przeciwskazaniami wchodząc na opis konkretnego zabiegu.

 

Szukasz czegoś innego?

spróbuj wyszukać w tych kategoriach: