Historia firmy

Nasza historia, czyli połączenie pasji z innowacyjnością

Czym jest SC Beauty Clinic? To przede wszystkim wynik połączenia pasji i wiedzy dwóch osób, które w swojej pracy zawodowej cenią podejście holistyczne. To również połączenie jakości, szacunku i uczciwości, towarzyszące przy tworzeniu miejsca, gdzie rządzi Slow Beauty i Kosmetologia Personalizowana.

Jak to się zaczęło?

Wierzymy, że za każdym wielkim projektem stoi pasja, wiedza oraz ciężka praca. Tymi wartościami kierowaliśmy się, gdy zakładaliśmy stowarzyszenie kosmetologiczne, a następnie portal Kosmetologia – Magazyn Profesjonalistów.

Co było dla nas priorytetem? Przede wszystkim rozpowszechnianie rzetelnych i wartościowych informacji z branży beauty. Zależało nam na stworzeniu miejsca, gdzie specjaliści będą mogli dzielić się wiedzą oraz zdobywać nowe umiejętności. I to się nam udało zaledwie po 3 latach – nasz portal zrzeszał ponad 30 tys. profesjonalistów. Cytowano nas nie tylko w licznych artykułach branżowych, ale również w podręcznikach akademickich.

Nowy etap

Po tym sukcesie uznaliśmy, że rok 2010 to idealny moment, żeby zbudować pierwszy w Polsce ośrodek szkoleniowy, w którym będziemy uczyć specjalistów z branży kosmetycznej, jak stworzyć skuteczny model biznesowy. Był to niebywale rozwojowy czas, ponieważ równolegle nawiązaliśmy współpracę między innymi z dr Irena Eris. Znaczące było dla nas również otrzymanie statusu konsultanta naukowego marki Lirene, co oznaczało przeprowadzenie szkoleń na terenie całej Polski.

Zebrane doświadczenia oraz profesjonalizm w działaniu pozwolił nam pójść jeszcze dalej i zaangażować się w wieloletni projekt, czyli w współpracę z drogeriami Hebe. Staliśmy się największym partnerem w zakresie usług dla firmy Jeronimo Martins S.A. To właśnie dla nich stworzyliśmy podręczniki operacyjne, szkoliliśmy pracowników, a także współtworzyliśmy nowopowstające drogerie Hebe w całej Polsce.

Przyszedł jednak czas, aby zamienić zdobyte doświadczenie na praktykę i uruchomić własny gabinet. Zrobiliśmy to w 2012 roku, jednocześnie przygotowując plany założenia sieci klinik. Drugim priorytetem dla nas było rozwój technologii oraz wprowadzanie na rynek nowych urządzeń z zakresu kosmetologii. Ten cel osiągnęliśmy już po roku, gdy wprowadziliśmy urządzenie do karboksyterapii i rozpowszechniliśmy tę metodę w całej Polsce.

Następnie w 2015 roku uruchomiliśmy pierwszą sieciową klinikę kosmetologii i medycyny estetycznej SC Beauty Clinic, a następnie sukcesywnie otwieraliśmy kolejne kliniki. W każdej z nich kierujemy się filozofią Slow Beauty oraz stosujemy unikalne metody Kosmetologii Personalizowanej, które szybko zyskały sympatię osób ze świata mediów.

Dzięki temu nawiązaliśmy współpracę z celebrytami, którzy nam całkowicie zaufali: z Agnieszką Kawiorską (aktorka), Anitą Rojczyk (modelka) oraz Anną Wendzikowską (aktorka, dziennikarka i prezenterka telewizyjna).

Przełożyło się to na liczne nagrody, potwierdzające, że nasze podejście i wartości są cenione przez Klientów oraz specjalistów z branży. Jesteśmy szczególnie dumni z następujących nagród:

Gala Beauty Stars 2019

Kobieca Marka Roku 2019

Diamenty Beauty 2018

Innowacja LNE

Beauty Forum Awards

Są one potwierdzeniem zaufania do naszej marki oraz modelu biznesowego, który postanowiliśmy rozpowszechnić w całej Polsce na zasadzie franczyzy.

Obiecujemy również, że niezależnie od lokalizacji, w każdej klinice będziemy kierować się naszymi wartościami oraz z pasją będziemy pracować nad ulepszaniem naszych usług.