Usuwanie blizn po oparzeniu

Usuwanie blizn po oparzeniu jest prowadzone z użyciem skutecznych metod z wykorzystaniem lasera. Chociaż blizny nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, mogą powodować poważny dyskomfort psychiczny i estetyczny.

Sprawiają szczególne problemy, jeśli znajdują się na otwartych obszarach ciała, na przykład na twarzy. Laserowe usuwanie blizn pozwala skutecznie je usunąć lub uczynić je jak najbardziej niewidocznymi. Laserowe usuwanie blizn to zabieg mający na celu aktywację procesów regeneracyjnych w skórze. Metoda polega na naruszeniu integralności blizny, po czym skoncentrowana wiązka światła tworzy mikroskopijne kanały w tkankach. Nie ma to wpływu na zdrowe powłoki otaczające. Takie mikrouszkodzenia stymulują produkcję włókien kolagenu i elastyny, w wyniku czego młode komórki skóry stopniowo zastępują tkankę bliznowatą.

W klinice czas trwania zabiegu uzależniony jest od obszaru blizny, średnio waha się od 10 do 25 minut. Po zabiegu w miejscu powstania blizny tworzy się strupka, która sama złuszcza się w ciągu 6-7 dni. Stosowana przez nas technologia umożliwia skuteczne usuwanie niemal każdego rodzaju blizn. Usuwanie blizn po oparzeniu jest bezpieczne dla pacjenta.

Nasze zabiegi:

Wskazania do zabiegu

  • usuwanie blizn po oparzeniu.

Przeciwwskazania

  • ciąża i laktacja,
  • choroby nowotworowe,
  • zaburzenie krzepliwości krwi.

Prosimy o zapoznanie się z przeciwskazaniami wchodząc na opis konkretnego zabiegu.

 

Szukasz czegoś innego?

spróbuj wyszukać w tych kategoriach: