Leczenie trądziku różowatego

Trądzik różowaty to przewlekłe, zapalne schorzenie skóry, które dotyczy osób w dojrzałym wieku. Może przybierać bardzo różną postać, od zaczerwienienia się obszarów twarzy do pojawiania się na niej wykwitów grudkowych i krostkowych. U podłoża tych objawów leżą uszkodzenia struktur naczyniowych pod skórą.

Trądzik różowaty częściej dotyczy osób z jasną karnacją skóry. Może go wywołać wiele czynników – od zewnętrznych, jak np. ekspozycja na działanie promieni UV, czy wewnętrzne, jak np. hormonalne czy emocjonalne. 

Należy leczyć trądzik różowaty. Leczenie polega na uszczelnianiu i obkurczaniu naczyń krwionośnych. Jednocześnie należy starać się eliminować czynniki sprzyjające rozwojowi trądziku. 

Warto wybierać substancje, które mają działanie uszczelniające, łagodzą nadreaktywność naczyń krwionośnych oraz stany zapalne. Do wartych uwagi należy: witamina C, KK, B3, rutyna, ponieważ przedłuża działanie witaminy C, wyciąg z kasztanowca, miłorzębu japońskiego, z arniki górskiej czy oczaru wirginijskiego. Można też sięgać po owoce cytrusowe. Część zabiegów dostępnych w gabinecie będzie bazować właśnie na tych substancjach. 

Zabiegi, przeznaczone do pielęgnacji skóry zmagającej się z trądzikiem różowatym, nie podrażniają jej, a jednocześnie wzmacniają.

Nasze zabiegi:

Szukasz czegoś innego?

spróbuj wyszukać w tych kategoriach: