Usuwanie przebarwień

O ubarwieniu skóry decyduje zawarty w niej pigment melanina. Gdy równomiernie pokrywa skórę, przybiera ona jednolity kolor. Ale czasem barwnik płata figla i koncentruje się wbrew typowym regułom – w jednym miejscu gromadzi się go więcej albo mniej. Skóra wtedy  jest upstrzona, piegowata lub pokryta plamami. Lekarz może zdecydować o włączeniu do terapii lasera, który skutecznie usuwa zmiany pigmentacyjne. Usuwanie przebarwień staje się wtedy niezwykle łatwe!

Różna jest geneza powstawania przebarwień na skórze. Zmiany może wywołać: nadmierna ekspozycja na słońce, leczenie dermatologiczne, niedoczynność tarczycy lub choroby wątroby. Przebarwienia bywają też konsekwencją stosowania leków światłouczulających.

Laser działa bezpośrednio na zmianę pigmentacyjną, to jego duży atut. Wiązką światła można punkt po punkcie likwidować nadmiar barwnika. Występująca w nadmiarze melanina, która tworzy znamię, pochłania światło lasera. Pochwycona energia rozgrzewa komórki i w konsekwencji następuje usuwanie przebarwień. Zmienia się zabarwienie miejsca poddanego terapii na ciemniejszy kolor. To początek procesu, który finalnie przyniesie oczekiwany efekt jednolitego kolorytu skóry.

Proces pozbywania się zniszczonych barwników wymaga czasu – około 2 tygodni. Po upływie tego okresu uszkodzone komórki złuszczają się. Znamię w efekcie znika.

Ważne jest, że energia działa selektywnie, tylko na silnie zabarwione komórki, otaczająca je skóra pozostaje obojętna na światło lasera.

Jeśli osoba ma tendencje do występowania barwnikowych zmian na skórze, możliwe, że zmiany znów się pojawią, np. w efekcie zbyt mocnej ekspozycji na słońce. Zabieg nie eliminuje skłonności skóry do przebarwień.

Nasze zabiegi:

Wskazania do zabiegu

  • przebarwienia skórne,
  • przebarwienia na skórze każdego pochodzenia,
  • odbarwienia.

Przeciwwskazania

  • ciąża i karmienie,
  • choroby nowotworowe,
  • zaburzenia krzepliwości krwi.

Prosimy o zapoznanie się z przeciwskazaniami wchodząc na opis konkretnego zabiegu.

 

Szukasz czegoś innego?

spróbuj wyszukać w tych kategoriach: