Usuwanie rozstępów

Usuwanie rozstępów to nasza domena. Korzystamy z bogatego doświadczenia i stosujemy najnowsze rozwiązania technologiczne oraz medyczne. Opracowaliśmy specjalne programy redukcji rozstępów, które łącząc kilka metod, gwarantują pacjentom oczekiwane rezultaty. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dla wielu osób rozstępy stanowią niemały problem. To dla nas ważne, móc oferować im efektywne rozwiązania.

Rozstępy, jak i blizny powstają poprzez rozciągnięcie skóry, wręcz zerwanie jej struktury, co zaburza poprawną konstrukcję włókien kolagenowych i elastynowych. W następstwie organizm w celu regeneracji tych uszkodzeń rozpoczyna namnażanie cząstek kolagenu w intensywny, ale jednocześnie nieprawidłowy sposób. Efektem tego procesu są blizny i rozstępy, czyli zmiany nierównomierne, podłużne, początkowo czerwone, a z czasem białe pręgi na skórze.

Powstawanie rozstępów najczęściej jest związane ze zmianami wagi ciała np. po przebytej ciąży, po odchudzaniu lub przeciwnie – tyciu. Ponadto blizny/rozstępy powstają przez uwarunkowania genetyczne.

Zabiegi usuwania rozstępów podobnie jak usuwanie blizn wymaga czasu i wykonania serii określonych i wskazanych przez kosmetologa zabiegów. Jednak cechuje je duża skuteczność i trwałość uzyskanych efektów.

Nowoczesne sposoby walki z rozstępami i bliznami umożliwiają nawet całkowite ich usunięcie. Jedną z nich jest frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa Ellisys Duo czyli zabieg polegający na jednoczesnym nakłuwaniu i podgrzewaniu skóry głowicą wyposażoną w kilkadziesiąt mikroigieł. W następstwie skóra uruchamia procesy naprawcze – powstają nowe komórki – fibroblasty, które odpowiadają za syntezę kolagenu, włókna skręcają się i zagęszczają, a między nimi powstają nowe wiązania. Stopniowo odbudowuje się cała struktura skóry ciała.

Jednak eliminacja rozstępów to nie tylko radiofrekwencja mikroigłowa. Skutecznym rozwiązaniem są terapie łączone usuwania rozstępów/blizn np. karboksyterapii polegającej na śródskórnym podawaniu kontrolowanych dawek medycznego dwutlenku węgla.

Inne rozwiązania to zabiegi mezoterapii specjalnymi preparatami również znajdują znakomite zastosowanie w usuwaniu rozstępów.

Nasze zabiegi:

Wskazania do zabiegu

  • rozstępy, także głębokie,
  • lifting,
  • wiotkość skóry.

Przeciwwskazania

  • ciąża i karmienie,
  • nowotwory,
  • zaburzenie krzepliwości krwi.

Prosimy o zapoznanie się z przeciwskazaniami wchodząc na opis konkretnego zabiegu.

 

Szukasz czegoś innego?

spróbuj wyszukać w tych kategoriach: