FAQ

✓ Na czym polega epilacja laserowa?

Epilacja laserowa czyli inaczej trwałe usuwanie owłosienia polega na uszkodzeniu brodawki włosa, która zaopatruje go w substancje odżywcze i umożliwia jego wzrost. W celu skutecznego usunięcia włosa, światło musi zostać pochłonięte przez melaninę, która jest zgromadzona w opuszce włosa i łodydze. Dochodzi do termicznego uszkodzenia mieszków włosowych i zmniejszenia zdolności regeneracyjnych poprzez destrukcję naczyń włosowatych bez uszkodzeń okolicznych tkanek.

Nasz włos jest „przewodnikiem”, który doprowadza światło lasera do brodawki włosa, tam niszczy naczynia krwionośne i „odcina” włos od substancji, które zapewniają mu wzrost. Takie „połączenie” włosa z jego brodawką występuje tylko w fazie anagenu- czyli fazie wzrostu włosa i dlatego działanie lasera jest najbardziej skuteczne w tej właśnie fazie. Niestety nie wszystkie włosy znajdują się w fazie anagenu jednocześnie, dlatego konieczne jest wykonanie serii kliku zabiegów aby zniszczyć ich jak najwięcej.

 

✓ Jakie są czynniki wpływające na skuteczność epilacji laserowej?

Przede wszystkim jest to rodzaj włosa, jego grubość, kolor, a także kolor skóry. We włosach ciemnych przeważa eumelanina (brązowo-czarna), a we włosach jasnych feomelanina (żółto-czerwona). Eumelanina pochłania światło prawie 30 razy lepiej niż feomelanina i to sprawia, że włosy ciemniejsze usuwa się łatwiej niż włosy jasne. Najlepsze to depilacji są ciemne włosy, o dużej zawartości barwnika. Bardziej zadowalające efekty będą u osób z jasną skórą, ponieważ melanina, która występuje również w skórze może pochłaniać światło lasera. U takich osób można również użyć wyższych parametrów zabiegowych, gdyż ryzyko poparzenia skóry jest mniejsze.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest długość fali światła emitowanego przez laser. Spektrum absorbowania światła przez melaninę jest szerokie i wynosi od 250 do 1200 nm, jednak najlepiej jest ona absorbowana pomiędzy długościami fal od 600 do 1100 nm. Obecnie na rynku najwyższą skutecznością wyróżnia się laser diodowy Chromatica Platinum XL o długości fali 810-820 nm. Jest to taka długość fali, która jest absorbowana zarówno przez melaninę jak i hemoglobinę.

 

✓ Czy epilacja laserowa jest bolesna?

To najpopularniejszy mit związany z zabiegiem laserowego usuwania owłosienia. Ma on związek z początkami tej metody, kiedy to urządzenia były często pozbawione dodatkowych zabezpieczeń i udogodnień gwarantujących spokojny i komfortowy przebieg. Współcześnie, kliniki są wyposażone w sprzęt nowej generacji, który ma za zadanie minimalizować wszelkie negatywne odczucia, przez co możemy uznać powyższy pogląd za mit. Oczywiście, odczuwanie bólu jest subiektywne i z pewnością nie każdy, korzystający z dobrodziejstw metody laserowej, będzie miał taki sam odbiór, jednak nawet najbardziej wrażliwa skóra nie będzie tutaj dużą przeszkodą.

Najnowsze lasery, takie jak np. Chromatica Platinum XL posiadają wbudowane systemy chłodzące, które obniżają temperaturę skóry i zapewniają przeprowadzenie wszystkich wizyt w sposób bezpieczny i możliwie najbardziej wygodny. Nie jest to jednak aż tak powszechnym standardem, dlatego przed zapisaniem się na zabieg warto dopytać specjalistę, z którego usług zamierzamy skorzystać, jakim sprzętem dysponuje a podczas wyboru sprawdźmy renomę poszczególnych miejsc.

 

✓ Na czym polega karboksyterapia?

Karboksyterapia polega na wstrzykiwaniu CO2 pod skórę, co inicjuje procesy naprawcze oraz stymuluje tworzenie naczyń krwionośnych. Iniekcje CO2 wywołują niemałe poruszenie w komórkach. Pobudzamy nimi wzrost syntezy włókien elastycznych w skórze właściwej, rozwijamy sieć mikronaczyń, aktywujemy czynniki wzrostu.

 

✓ Jak długo utrzymuje się efekt makijażu permanentnego?

Efekt utrzymuje się od 1,5 do 2 lat.

 

✓ Jakie zabiegi na twarz można wykonać latem?

Latem możesz śmiało wykonać oksybrazję, jeżeli Twoja skóra potrzebuje mocnego oczyszczenia to polecamy Ci zabieg z kwasem migdałowym czy azelainowym.

 

✓ Czy bezoperacyjny lifting twarzy jest możliwy?

W SC Beauty Clinic mamy alternatywy dla operacyjnego liftingu twarzy:

Radiofrekwencja mikroigłowa RF

Zabieg ten pozwala w szybki sposób przywrócić skórze jędrność i gładkość, umożliwia wypełnienie zmarszczek poprzez pobudzenie do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny. Polega ona na rozgrzaniu naskórka oraz skóry właściwej, za pomocą igieł do głębokości na poziomie 0,5-3,5mm. Efekty po radiofrekwencji mikroigłowej są widoczne po jednym zabiegu, lecz dla podtrzymania wyników. Trwałych rezultatów możemy spodziewać się po wykonaniu serii zabiegów.

HIFU

Zabieg, którego działaniem jest pobudzenie skóry do procesów regeneracji i odbudowy. Głównym zadaniem jest zagęszczenie skóry oraz zmniejszenie wiotkość skóry twarzy. Poprzez dzialanie skoncentrowanej wiązki ultradźwiękowej poprawia się owal twarzy, elastyczność skóry twarzy, redukują się zmarszczki. Dzieki nieiwazyjnemu zabiegowi HIFU kontur twarzy zostaje wyostrzony, a skóra pozostaje jędrna. Na efekt końcowy po wykonanym zabiegu należy poczekać kilka miesięcy, musimy dać skórze czas na kompletna odbudowę.

Osocze bogatopłytkowe

W medycynie estetycznej wykonywany jest zabieg z użyciem osocza bogatoplytkowego, nazwany także ,,wampiryzm liftingiem”. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny. Osocze, które jest pozyskiwane z krwi pacjenta nie wywoła objawów alergicznych. Ma ono na zadaniu pobudzic intensywna regenerację skóry, pobudzić tworzenie nowych naczyń krwionośnych, poprawić elastyczność oraz gęstość skóry. Dzieje się to za pomocą czynników wzrostu oraz komórek macierzystych zawartych w osoczu, które działają bezpośrednio na komórki skóry, pobudzajac ich odbudowę. Należy wykonac serie zabiegów, ponieważ efekty widoczne są dopiero po kilku tygodniach od zakończenia kuracji.

Te metody są świetną alternatywa dla operacyjnego liftingu twarzy. Zawsze przed każdym zabiegiem należy poradzić się opinii kosmetologa. Konsultacja przed wykonaniem zabiegu jest obowiązkowa. Dobranie odpowiedniego zabiegu jest kluczowe w podejmowaniu decyzji litfingu twarzy.

 

✓ Kiedy lepiej rozpocząć usuwanie blizn – przed czy po urlopie?

Usuwanie blizn jest długotrwałym procesem i lepiej jeśli przystąpimy do kuracji po okresie letnim. Nie będziemy przerywać kuracji na czas urlopu, warto abyśmy systematycznie powtarzali zabiegi. Po tym czasie, mamy pewność, że skóra nie będzie nadmiernie eksponowana na promieniowanie słoneczne.

Po urlopie są zminimalizowane szanse na niepożądane efekty po zabiegu. Niezależnie czy w odsłoniętym miejscu blizna będzie występować, czy będzie zasłonięta. Blizny w trakcie kuracji będą zmieniały swoją strukturę, kolor, wielkość. Pielęgnacja domowa wspomaga zabiegi wykonane w gabinecie kosmetologicznym. Warto pamiętać, aby jesienią także stosować kremy z filtrem. Dodatkowo będą zabezpieczały naszą skórę przed promieniowaniem UV.

 

✓ Jakie są skuteczne metody usuwania cieni pod oczami?

Proces wyeliminowania cieni pod oczami w przypadku uwarunkowań genetycznych jest długotrwały i wymaga specjalistycznych, skutecznych zabiegów.

Skuteczne, w tym przypadku, z pewnością okażą się zabiegi z użyciem karboksyterapii, radiofrekwencji mikroigłowej, mezoterapii igłowej, osocza bogatopłytkowego oraz kwasy hialuronowego.

 

✓ Jakie są skuteczne metody na pozbycie się “drugiego podróbka”?

Radiofrekwencja mikroigłowa Ellisys Duo

Zabieg z użyciem frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej pozwala na niechirurgiczny lifting twarzy “tzw. 3D”, wzrost napięcia tkanek, poprawę elastyczności i jędrności skóry – w tym likwidacja zwiotczeń skóry, zmarszczek grawitacyjnych, “chomików”. Przy minimalnych i kontrolowanych uszkodzeniach wierzchnich warstw skóry za pomocą igieł pokrytych 24-karatowym złotem powstają mikrouszkodzenia i dostarczana jest energia cieplna. Dzięki temu tkanki są pobudzone do intensywnej produkcji nowego kolagenu i elastyny, przez co skóra zyskuje jędrność i blask.

UTIMS (HIFU)

Technologia HIFU – za pomocą tego zabiegu w ciągu jednego dnia możemy wykonać kompletną plastykę twarzy bez użycia skalpela. Jest to metoda nieinwazyjna, a efekty utrzymują się nawet do 2 lat po zabiegu. Polega na przebudowie tkanki łącznej za pomocą termicznych mikrouszkodzeń, a proces remodelingu trwa od 3 do 6 miesięcy. Zauważalny jest wyraźny wzrost napięcia skóry, podniesienie policzków, napięcie linii żuchwy, poprawa owalu twarzy, a także niwelowanie nadmiernej tkanki tłuszczowej i likwidacja podwójnego podbródka.

Carbolift

Bardzo dobrym zabiegiem na poprawę owalu twarzy i lifting skóry jest carbolift, który za pomocą śródskórnie podawanego medycznego dwutlenku węgla intensywnie stymuluję skórę do silnego zagęszczenia poprzez kontrolowane mikrouszkodzenia tkanek. Zabieg jest przeprowadzany w miejscach przebiegu tradycyjnych nici PDO – dlatego nazywany jest alternatywą tej metody.

Lipoliza iniekcyjna

Skutecznością wśród zabiegów redukujących podwójny podbródek cieszy się także lipoliza iniekcyjna. Substancję powodującą likwidację komórek tłuszczowych wprowadza się w postaci zastrzyków. W rezultacie komórki ulegają rozpuszczeniu, uwolnione tłuszcze są rozkładane w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu.

 

✓ Jakie są najbardziej efektywne terapie likwidujące blizny?

Karboksyterapia

Zabieg karboksyterapii, czyli tak zwana terapia dwutlenkiem węgla jest jedną z najskuteczniejszych metod walki z bliznami. Polega ona na śródskórnym lub podskórnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla, przy odpowiedniej temperaturze i przepływie gazu. Dochodzi wtedy do rozszerzenia naczyń krwionośnych, czego skutkiem jest przyspieszenie przepływu krwi, a co za tym idzie zwiększa się produkcja kolagenu i powstają nowe naczynia krwionośne. Karboksyterapia stosowana jest głownie w leczeniu blizn zanikowych, czyli takich które głównie dotyczą twarzy.

Zabieg Carbolift®

Podobnym zabiegiem jest carbolift, czyli mikroinfuzja wieloigłowa dwutlenku węgla. Zabieg ten również polega na wstrzykiwaniu dwutlenku węgla, lecz działa na zasadzie mezoterapii mikroigłowej. Za pomocą specjalnych igieł dochodzi do mikrouszkodzeń skóry, gdzie wprowadzany jest CO2. Igły w carbolifcie mogą być łączone z substancją aktywną np. kwasem hialuronowym. Podczas nakłuwania substancje te są transportowane w głęboką warstwę skóry i wchłanianie ich jest zdecydowanie bardziej aktywne.

Mezoterapia

Kolejną skuteczną metodą w walce z bliznami jest mezoterapia, zabieg ten polega na podawaniu najczęściej kwasu hialuronowego wprost pod skórę w miejscu blizny. Dzięki temu można zauważyć zwiększone napięcie skóry, co powoduje jej szybszą i łatwiejszą regenerację. Aby osiągnąć zadowalające wyniki w leczeniu blizn tą metodą, zabieg powinien być kilkukrotnie powtórzony.

Peelingi medyczne

Peelingi medyczne również można zaliczać do efektownych metod w pozbywaniu się blizn, należy je jednak łączyć z innymi zabiegami takimi jak dermabrazja, ponieważ aby można było zauważyć efekty po samym peelingu wymagane jest użycie jego bardzo silnych odmian i stężeń. Peelingi medyczne mają na celu złuszczenie naskórka i w zależności od zastosowanych preparatów złuszczenie to jest widoczne i przypomina regenerację skóry po poparzeniu słonecznym.

 

✓ Dlaczego pojawiają się rozstępy?

Włókna kolagenu oraz elastyny ulegają zerwaniu z kilku powodów

-w krótkim okresie czasu są narażone na zbyt duże rozciąganie, albo też są zbyt słabe. Dzieje się tak na skutek zbyt intensywnego rośnięcia, zbytniej rozbudowy mięśni podczas ćwiczeń, nadmiernego przybrania na wadze, ciąży.Na rozstępy wpływa sztywność skóry, która jest cechą dziedziczną

-powstawaniu przypadłości sprzyjają zaburzenia hormonalne (przede wszystkim nadmierna produkcja kortyzolu, zwanego „hormonem stresu”)

-w skutek złego odżywiania (dieta powinna być zbilansowana. Szczególnie ważna jest witamina C oraz żelazo. Osoby, które się odchudzają, powinny robić to racjonalnie. Zbyt drastyczne diety osłabiają skórę i staje się ona podatna na powstanie rozstępów. Zwłaszcza częste odchudzanie oraz stosowanie niskokalorycznych diet, skutkuje negatywnym wpływem na kondycję skóry)

-stany chorobowe (rozstępy powstałe w wyniku zmian patologicznych w organizmie, m.in. schorzeń endokrynnych, jak choroba Cushinga. W trakcie stosowania sterydoterapii, która trwa przez dłuższy czas – dochodzi do ścieńczenia naskórka oraz zahamowania syntezy kolagenu, a także degradacji już istniejących włókien kolagenowych.

 

✓ Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to popularny zabieg poprawiający kondycję skóry, poprzez iniekcję indywidualnie dobranych koktajli odżywczych docierających wgłąb skóry. Dzięki mezoterapii igłowej w głąb skóry wprowadzane są cenne substancje aktywne, które natychmiast wywołują proces przebudowy naskórka i pobudzają produkcję kolagenu oraz elastyny.

 Płatność ratalna