Usuwanie blizn

Blizny, jak i rozstępy powstają poprzez rozciągnięcie skóry, wręcz zerwanie jej struktury, co zaburza poprawną konstrukcję włókien kolagenowych i elastynowych. W następstwie organizm w celu regeneracji tych uszkodzeń rozpoczyna namnażanie cząstek kolagenu w intensywny, ale jednocześnie nieprawidłowy sposób. Efektem tego procesu są blizny, czyli zmiany nierównomierne, podłużne, początkowo czerwone, a z czasem białe pręgi na skórze.

Zabiegi usuwania blizn wymagają czasu i wykonania serii określonych i wskazanych przez kosmetologa zabiegów. Jednak cechuje je duża skuteczność i trwałość uzyskanych efektów.

Nowoczesne sposoby walki z bliznami i rozstępami umożliwiają nawet całkowite ich usunięcie. Jedną z nich jest frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa Ellisys Duo czyli zabieg polegający na jednoczesnym nakłuwaniu i podgrzewaniu skóry głowicą wyposażoną w kilkadziesiąt mikroigieł. W następstwie skóra uruchamia procesy naprawcze – powstają  nowe komórki – fibroblasty, które odpowiadają za syntezę kolagenu, włókna skręcają się i zagęszczają, a między nimi powstają nowe wiązania. Stopniowo odbudowuje się cała struktura skóry ciała.

Jednak eliminacja blizn to nie tylko radiofrekwencja mikroigłowa. Skutecznym rozwiązaniem są terapie łączone np. karboksyterapii polegającej na śródskórnym podawaniu kontrolowanych dawek medycznego dwutlenku węgla.

Inne rozwiązania to  zabiegi mezoterapii specjalnymi preparatami również znajdują znakomite zastosowanie w usuwaniu rozstępów.

Nasze zabiegi:

Wskazania do zabiegu

  • blizny,
  • blizny po trądziku,
  • blizny po oparzeniach, operacjach.

Przeciwwskazania

  • ciąża i laktacja,
  • zaburzenie krzepliwości krwi ( w większości zabiegów),
  • nowotwory(w większości zabiegów).

Prosimy o zapoznanie się z przeciwskazaniami wchodząc na opis konkretnego zabiegu.

 

Szukasz czegoś innego?

spróbuj wyszukać w tych kategoriach: