Słownik pojęć

Trądzik różowaty

Trądzik różowaty jest poważną chorobą przewlekłą. Dotyczy on skóry twarzy. Warto wiedzieć, jak objawia się trądzik różowaty. Nie wolno bagatelizować tych symptomów. Do nich można zaliczyć – stres, zaburzenia hormonalne, niewłaściwą dietę, nie stosowanie ochrony przeciwsłonecznej. Jest ich oczywiście więcej.

W celu leczenia tej przewlekłej, zapalnej choroby – należy udać się do dermatologa. On jest ekspertem od leczenia tego typu rzeczy. On właśnie dokona wstępnej diagnostyki. Zrobi to na podstawie obecnego stanu Twojej cery.

Można wyróżnić cztery postacie trądziku różowatego. Będą to postać oczna, postać grudkowo-krostkowa, postać teleangiektatyczno-rumieniowata, postać z dominacją zmian przerostowych. Poza tym również istnieją różne możliwości terapii tej choroby. Będzie to m.in. stosowanie dermokosmetyków, leczenie doustne i leczenie miejscowe.

Nie można również zapomnieć o właściwej pielęgnacji skóry. Na szczęście, rynek zapewnia Ci dermokosmetyki, które chronią warstwę lipidową skóry. Produkty te zawierają bowiem odpowiednie substancje. Można również zapobiegać trądzikowi różowatemu. Podstawową rzeczą jest unikanie używek.