Słownik pojęć

Wiotka skóra

O wiotkiej skórze można mówić wtedy, gdy – jest ona mniej elastyczna oraz tworzą się na niej fałdki. Bardzo widoczne jest to na twarzy, szyi i powiekach. Możesz jednak tej sytuacji zaradzić, stosując zabiegi medycyny estetycznej. Do takich będzie należeć – laser frakcyjny ablacyjny, biostymulatory, nici rewitalizujące i liftingujące PDO. Możesz również zdecydować się na zabiegi kosmetologiczne. Będzie radiofrekwencja mikroigłowa RF, mezoterapia mikroigłowa i masaż próżniowy.

Warto jednak też wiedzieć, co jest przyczyną wiotczenia się skóry. Zmniejszenie elastyczności skóry to proces naturalny. Jednak na wpływ stawania się skóry wiotkiej ma kilka czynników. Do takich będzie należeć starzenie się skóry. To oczywiste, że z wiekiem okolice twarzy stają się mniej witalne. Może również dojść do wiotczenia się skóry po
odchudzaniu. Skóra zaczyna być wiotka na brzuchu, udach i pośladkach. Ciążą jest również przyczyną tego stanu. Powodem może być również choroba genetyczna. Przykładem jest zespół Ehlersa-Danlosa. Skóra zaczyna być luźna i cienka.

 Płatność ratalna