Słownik pojęć

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny należy do zabiegów kosmetycznych. Jego celem jest podkreślenie oczu, brwi i ust. Jeśli chodzi o brwi, to uwydatnia on wargi. Brwi po takim zabiegu będą mieć wyregulowany kształt. Natomiast oczy zyskują kreskę na górnej lub dolnej powiece.

Makijaż permanentny jest doskonały dla kobiet, które chcą podkreślić swoją urodę oraz ukryć pewne niedoskonałości. Podczas niego pod skórę wprowadzane są pigmenty. Barwnik wprowadzany jest przez igłę. Oczywiście w znieczuleniu. Nie powinnaś poczuć żadnego większego dyskomfortu.

Można powiedzieć, że makijaż permanentny ma trzy etapy. Jeden z nich to konsultacja. Na niej właśnie uzyskujesz próbny rysunek. Nie mogą również pojawić się podczas tego pierwszego etapu – żadne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. W drugim etapie już barwnik wprowadzany jest pod skórę, przy pomocy cienkiej igły w znieczuleniu. Czas trwania zabiegu to około godzina lub dwie. Trzeci etap natomiast nazywany jest korektą makijażu. Korekta odbywa się po zniknięciu strupków.

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że makijaż permanentny utrzymuje się do 3 lat. Jednak każdy ma indywidualnie. To, na ile będzie trwały – zależy od wielu czynników. Jedne z nich to jakość barwników, właściwa pielęgnacja, czy uzupełnianie barwnika systematycznie.