Słownik pojęć

Botoks

Botoks wykorzystywany jest do złagodzenia rysów twarzy. Dzięki temu Twoja twarz wygląda na młodszą. Warto więc wiedzieć, czym jest botoks. Jego główną funkcją jest uwalnianie acetylocholiny. Ta zaś jest odpowiedzialna za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Poza tym toksyna botulinowa jest stosowana w dermatologii, neurologii i medycynie estetycznej. Jednak, pamiętaj, że tylko w niewielkich dawkach. Jad kiełbasiany zalicza się do najsilniejszych naturalnych trucizn.

Do czego stosuje się botoks? To bardzo ciekawe, niektórych to interesuje ze względu na zabiegi. Dzięki niemu masz możliwość wygładzenia zmarszczek mimicznych oraz zmarszczek na czole. Możesz również unieść opadające kąciki ust. Istnieje również możliwość zmniejszenie zmarszczek na dekolcie, szyi. To bardzo nowy sposób wykorzystania botoksu.

Zapewne również interesujesz się, jak działa botoks. Powoduje on więc działanie paraliżujące mięśnie. Działa to w ten sposób, że w danym rejonie zmarszczki więcej się nie pogłębiają. Skóra najzwyczajniej na świecie przestaje już się marszczyć i rozluźniać się. Pamiętaj również, żeby nie przerazić się niewielkimi siniakami. Nie są one na długo.