Słownik pojęć

Peeling węglowy

Zapewne przed wykonaniem zabiegu – peelingu węglowego, chcesz wiedzieć na czym on polega. To jest więc naświetlanie promieniem laserowym skóry twarzy lub dekoltu. Opiera się to na tym, że drobinki węgla przedostają się do zagłębień skóry, nierówności, porów.

Zabieg polega na tym, że absorbowana jest energia światła laserowego. Dzięki temu następuje stymulacja produkcji kolagenu, zmniejszenie stanów zapalnych, oczyszczenie i zwężenie porów skóry. Peeling węglowy poleca się dla osób, które mają – wągry, pryszcze, drobne zmarszczki, krostki, grudki, naczynka, rumień, ziemistą lub szorstką cerę, nadmierny łojotok, rozszerzone pory, przebarwienia lub blizny potrądzikowe.

Zabieg ten działa bardzo korzystnie na skórę. Efekty są zniewalające. Twoja skóra zaczyna być bardziej elastyczna.
Przestajesz mieć przebarwienia. Usunięte zostają zaskórniki otwarte i zamknięte, krostki, grudki i wągry. Zredukowane również zostaje zaczerwienie. Korzyści jest o wiele więcej. Nie sposób je wszystkie wymienić.

Warto wiedzieć, że zabieg jest bezbolesny. Jednak istnieją przeciwwskazania do jego wykonania. To m.in. świeża opalenizna, cukrzyca, ciąża, choroba nowotworowa.