Czym jest lifting 3D?

Żyjemy w czasach zdominowanych przez kulturę pięknego i wysportowanego ciała. Piękny młody wygląd promowany w mediach społecznościowych prowadzi nie tylko do utwierdzania nas w przekonaniu, że zdrowy tryb życia jest ważny. Powoduje także kompleksy i zamartwianie się o kondycję własnego piękna. Zaczynamy obserwować naszą starzejącą się urodę i popadać w coraz gorszy nastrój przy okazji wybierania kolejnego kremu zmarszczkowego.Zmiany fizyczne jakie zachodzą w naszym ciele po okresie dojrzewania brutalnie przypominają o tym, iż coraz dalej nam do jedynki z przodu w rubryce wiek, a praca nad utrzymaniem odpowiedniej kondycji wymaga większego nakładu pracy i czasu. Nie oznacza to jednak, wbrew powszechnym opiniom, że „czasy świetności” są już za nami a teraz pozostało nam czekać aż spokojnie się zestarzejemy. To przestarzały pogląd, zwłaszcza w czasach współczesnych, kiedy postęp technologiczny oraz cywilizacyjny umożliwia nam funkcjonowanie przy dużej intensywności życia do późnych lat. Wspomniany postęp nie ominął również medycyny estetycznej, która to znajduje coraz nowsze metody na zachowanie młodego, świeżego, ale też naturalnego wyglądu przez wiele lat. 

Dlaczego tak się dzieje?

Skóra z upływem lat ulega starzeniu. Szacuje się, że po około 25. roku życia spada ilość kolagenu i elastyny, w wyniku czego skóra staje się wiotka, traci swoją jędrność i elastyczność. Oprócz tego w skórze spada ilość kwasu hialuronowego odpowiedzialnego za nawilżenie skóry, co prowadzi do wysuszenia skóry i utraty napięcia.Na proces starzenia mają też bardzo ważny wpływ czynniki zewnętrzne takie jak promieniowanie słoneczne, stres, zanieczyszczenia powietrza, palenie tytoniu oraz czynniki wewnętrzne m.in. hormonalne takie jak spadek estrogenów.

Lifting 3D


Radiofrekwencja mikroigłowa Ellisys daje efekt liftingu tzw. 3D. To co nas zachwyca to fakt, że możemy go przeprowadzić bez skalpela i chirurgicznej ingerencji w skórę. Wystarczą nam delikatne mikroigiełki. Zabieg wymaga użycia końcówki z 300-mikronowymi igłami, które wkłuwa się w skórę twarzy. Za ich pomocą dystrybuujemy energię cieplną bezpośrednio do miejsca przeznaczenia. Impuls RF uwalniany jest w tkance. Prawdopodobnie poczujesz wtedy łaskotanie, tak samą iniekcję komentują zwykle nasi pacjenci.

Tkanki ogrzewa się po to, by uszkodzić włókna kolagenowe. To takie wymuszenie na skórze, by zaczęła działać intensywniej. Tak też się dzieje. Zabieg skutkuje budową nowego, sprężystego kolagenu.Zabieg wpływa także na zwiększenie lokalnego przepływu krwi oraz metabolizmu. Usunięte zostają toksyny i produkty przemiany materii, dochodzi do zmniejszenia objętości tkanki tłuszczowej a także poprawy sprężystości skóry.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.Okres rekonwalescencji to maksymalnie 3 dni, ale nie wymaga rezygnacji z codziennej aktywności.Zaleca się powtarzanie zabiegów w odstępach 6 tygodni. Rekomendujemy 2-4 zabiegów.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Czytaj publikacje ekspertów

odwiedź nasz blog