Wiosna czasem walki z cellulitem!

Kolejny sezon to zalew nowych trendów i wzorców w świecie mody na nadchodzącą wiosnę. Projektanci dokładają wszelkich starań, aby wpasować się w panującą obecnie modę. A co, gdyby moda panowała nie tylko w branży tekstylnej? Naszym zdaniem nadchodząca wiosna to czas na uniwersalny trend pięknego i zadbanego ciała bez nadmiernego cellulitu! Jak tego dokonać? Tu z pomocą jak zwykle przychodzi nowoczesna medycyna estetyczna i jej nowatorskie osiągnięcia. 

Jako przyczynę powstawania cellulitu wskazuje się wiele zróżnicowanych czynników. Poczynając od braku ruchu, niewłaściwą dietę, papierosy czy wad postawy, jako przyczynę eksperci wskazują również nadmiar estrogenów przy niedoborze progesteronu oraz predyspozycje genetyczne. Są to tkanki tłuszczowe rozprzestrzenione w chaotyczny sposób, w których, oprócz tłuszczu następuje gromadzenie wody oraz produktów przemiany materii. Według niektórych teorii jest to sposób organizmu na gromadzenie tłuszczu mającego służyć do karmienia w trakcie ciąży oraz późniejszego macierzyństwa, dlatego zauważamy powstawanie tego zmian w okresie późnego dojrzewania, a szczególnie po przebytej ciąży. Z racji, iż to żeński hormon – estrogen – jest wskazywany jako główny winowajca całego procesu, nie spotkamy się z tym zjawiskiem u mężczyzn, co często dodatkowo potęguje stres i zaniepokojenie przy każdym spojrzeniu w lustro.

Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i nowoczesne metody stosowane w klinikach przez branżowych specjalistów. To właśnie od ich pomocy należy zacząć prawidłową terapię. Dzięki konsultacji dowiemy się, która metoda w naszym przypadku będzie najskuteczniejsza, a także otrzymamy informacje o działaniach wspierających, gwarantujących szybszy i trwalszy efekt.

Uznaną metodą jest szeroko pojęta mezoterapia. Polega ona na podaniu podskórnym substancji aktywnych w miejsca objęte danym problemem estetycznym. Wyróżniamy tutaj mezoterapię igłową oraz frakcyjną, a różnica polega na sposobie podania substancji. O ile bowiem mezoterapia igłowa polega na użyciu w tym celu cienkiej igły, tak podczas zabiegu mezoterapii frakcyjnej wykorzystywana jest specjalna głowica, tworząca nawet 500 000 kanalików sięgających aż do skóry właściwej, co pozwala na większe przenikanie substancji aktywnych. Bez względu na metodę oba zabiegi są przeprowadzane z wykorzystaniem znieczulenia oraz w pełnej sterylności co zapewnia pełny komfort i bezpieczeństwo.

Za jedną z najbardziej skutecznych metod w walce z niechcianym cellulitem eksperci uważają endermologię, czyli technikę polegającą na masowaniu skóry specjalną głowicą z dwiema masującymi rolkami. Oprócz działania antycellulitowego charakteryzuje się właściwościami modelującymi i wyszczuplającymi. Skóra po zabiegu jest wygładzona i ujędrniona, a mięśnie znajdujące się pod obszarem terapii rozluźnione. Dodatkowo można wykorzystywać ją w terapii przeciwobrzękowej, a także jako sposób na poprawienie krążenia. Endermologia jest delikatną, wymagającą dla pełnych efektów wielu powtórzeń, jednak bardzo skuteczną terapią antycellulitową i wyszczuplającą. Pierwsze rezultaty możecie zobaczyć już po pierwszych trzech zabiegach.  Zabiegi wykonywane są średnio 2-3 razy w ciągu tygodnia. Bardzo istotnym elementem endermologii jest doskonały drenaż limfatyczny, dzięki czemu może być ona wykonywana po innych zabiegach działających na cellulit.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Czytaj publikacje ekspertów

odwiedź nasz blog