Brzuch po ciąży. Co polecają kobiety?

Macierzyństwo to niewątpliwie wspaniały okres w życiu każdej kobiety. Choć początki mogą być trudne, to dalsza satysfakcja związana z rozwojem dziecka i spełnianiem się w roli matki wynagradza początkowe cierpienia. Niestety nie ma wpływu na zmiany fizyczne związane z ciążą i jej przebiegiem. Najtrudniejszym do zniesienia jest często rozciągnięta do granic możliwości skóra brzucha i okolic. I choć wydawać by się mogło, że taki właśnie jest naturalny porządek rzeczy, to pojawiające się kompleksy, czy utrata pewności siebie, zwłaszcza potęgowana przez niewyrozumiałe spojrzenia partnera, powinna być sygnałem do działania. Na to jest czas nawet w okresie intensywnego macierzyństwa! Postanowiliśmy zajrzeć na grupy w mediach społecznościowych i fora dyskusyjne, gdzie znajdziemy mnóstwo historii prawdziwych kobiet z podobnymi zmartwieniami. Niech ich świadectwa stanowią motywację do dalszego działania. 

Z Patrycją rozmawiamy na jednym z popularnych portali społecznościowych. Jest początkująca blogerką paentingową i jednym z pierwszych tematów, jakie poruszyła na swoim profilu jest właśnie zmiana ciała po ciąży. “W sieci nie znalazłam odpowiednich materiałów. Mam wrażenie, że o tym temacie nie mówi się za często bo przecież pojawiło się dziecko i to ono jest najważniejsze.” Przekonuje jednak, że warto zwrócić uwagę także na własny organizm, bo to od naszego szczęścia uzależnione jest szczęście naszych pociech. W jej przypadku wystarczyła odpowiednia suplementacja, kosmetyki i specjalne szczotki do masażu. “To dlatego, że zaczęłam dosyć szybko, a uwagę na tę kwestię zaczęłam zwracać jeszcze w trakcie ciąży. Wiele dziewczyn błędnie postrzega swoje ciało w okresie ciąży, jako narzędzie, swoisty inkubator. Niepotrzebnie.” Przyznaje, ze codzienna rutyna nie była na początku łatwa i przyzwyczajenie się do masażu oraz nakładania kosmetyków co wieczór trochę jej zajęło. Nie ma co ukrywać, czas podczas macierzyństwa pędzi w zawrotnym tempie, a noc zlewa się z dniem. Co jednak z kobietami, które stosunkowo późno zaczęły czuć potrzebę pielęgnacji skóry brzucha po okresie ciąży?

Aga nie miała tyle szczęścia. Podobnie jak Patrycja zaopatrzyła się w odpowiednie maści i kremy ujędrniające, jednak nie przyniosły one oczekiwanego rezultatu. Nie podobała się sobie w lustrze, dlatego postanowiła działać. Po dogłębnym reasearchu znalazła odpowiednią klinikę i umówiła się na konsultację. Na kobiecym forum zachwala sobie profesjonalne podejścia eksperta z jakim się spotkała. Po przedstawieniu możliwości szybko zdecydowała się na karboksyterapię, która miała gwarantować najlepszy efekt. Wspomina o jej zaletach, a za największą uważa stosunkowo nieinwazyjną formę. Jak przyznaje, była przygotowana na większy koszt. Zwłaszcza, że efekt w jej przypadku przeszedł najśmielsze oczekiwania. 

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Czytaj publikacje ekspertów

odwiedź nasz blog