Trendy w makijażu jesień / zima 2013

Lato powoli się kończy, a wraz z nim sezon wiosenno-letni w makijażu.

Pastelowe kolory ustępują miejsca kolorystyce charakterystycznej dla zimowych pór roku. Na topie pozostają jednak niektóre trendy zapoczątkowane już kilka sezonów temu.

Warto zapoznać się z nadchodzącymi trendami w makijażu, by móc zaproponować coś ciekawego i jednocześnie modnego swoim klientkom. Co w tym sezonie będziemy mogły im polecić?

Światowej klasy wizażyści zaprezentowali nowe trendy podczas jesienno-zimowych pokazów mody, chcecie je poznać? Więc zaczynamy. Jaskrawe, neonowe kolory nie mogłyby dobrze współgrać z ciężkimi, grubymi ubraniami, które będziemy nosić podczas tych chłodniejszych miesięcy w roku, dlatego jesienne makijaże będą więc skrajnie inne od tych, które mogłyśmy zaproponować klientkom jakiś czas temu.

Jednym z najistotniejszych trendów tego sezonu jest rezygnacja z ciężkich, mocno kryjących podkładów. Skóra ma wyglądać świeżo i naturalnie. Więc zamiast kryjących podkładów i ton pudru wybieramy raczej podkłady o lekkiej konsystencji bądź te wyrównujące koloryt cery, typu kremy BB. Opalona słońcem skóra tuż po zakończeniu sezonu letniego nie powinna wymagać ciężkiego krycia, a jedynie nawilżenia i ukrycia lekkich niedoskonałości.

Jeśli zaś chodzi o makijaż oczu czy ust, warto już teraz przejść się po galeriach i zaobserwować jakie stylizacje proponują nam znane marki bądź sieciówki. Na pierwszy rzut oka widać, że w tym sezonie będzie królować mocny rockowo-grungowy styl. Takie też powinny być makijaże.

Absolutnym więc hitem tego sezonu będzie smokey eye. Przydymione oko w różnych odcieniach można zaproponować klientkom zarówno na wieczorne wyjścia, jak i w nieco łagodniejszej wersji na co dzień.

Wśród modnych kolorów znalazła się między innymi śliwka, ale również połączenie bieli i czerni. Modne tego sezonu będzie także tak zwane niedokończone smokey eye, czyli takie, gdzie środek powieki nie jest cieniowany, a pomalowany jedynie naturalnym cieniem utrzymanym w kolorystyce beżu.

Usta z kolei powinny być koniecznie matowe. Tutaj kolorystyka nie będzie odbiegać od tych proponowanych podczas wcześniejszych jesienno-zimowych sezonów. Wizażyści proponują nałożyć na usta pomadki w różnych odcieniach czerwieni i fioletu. Usta mogą być zarówno burgundowe, jagodowe, jak również krwiście czerwone. Jeśli klientka nie preferuje mocno zarysowanych ust szminką, warto ją tylko wklepać w wargi, tak, by delikatnie przybrały tylko kolor pomadki.

Modne tego sezonu będą też usta dwukolorowe, cieniowane, które idealnie sprawdzą się dla klientek skarżących się na zbyt małe rozmiary swojego uśmiechu. Cieniowanie sprawi, że usta staną się optycznie większe i pełniejsze.

Warto zasugerować również klientkom inną rzecz. Kiedy przyjadą do nas na mocną regulację brwi, opowiedzmy o kolejnym trendzie tego sezonu. Już dawno temu modne przestały być ledwo zauważalne brwi w postaci cienkich kreseczek. W tym sezonie górę biorą mocno zarysowane brwi. Podczas wybiegów niekiedy tylko one spełniały główną rolę w całym makijażu.

Chcesz wiedzieć więcej?

Czytaj publikacje ekspertów

odwiedź nasz blog