Późna jesień – jak zadbać o skórę?

[vc_row][vc_column][vc_column_text][mkdf_dropcaps type=”normal” color=”#25a0c7″ background_color=””]C[/mkdf_dropcaps]hoć mogłoby się wydawać, że jesień i szybko zmieniające się warunki atmosferyczne mogą stanowić wyzwanie dla naszej skóry, to w rzeczywistości jest to idealny czas, aby zadbać o jej kondycję. Coraz słabszy dostęp do promieni słonecznych oraz umiarkowane temperatury to czynniki sprzyjające regeneracji, na jaką trzeba sobe pozwolić. Nie ma bowiem lepszego okresu roku na pielęgnację, zwłaszcza po wielogodzinnych sesjach opalanie, na jakie pozwoliliśmy sobie w lecie podczas urlopowania. To perfekcyjny czas, który powinniśmy wykorzystać na wszelkiego rodzaju zabiegu złuszczające i nawilżające, które powinny przywrócić naszej cerze blask i świeżość.  Długie jesienne wieczory nie muszą oznaczać znużenia i przesiadywania na domowej kanapie. Wykorzystajmy je na domową pielęgnację lub specjalistyczne zabiegi z pomocą specjalistów. Jak tego dokonać? Na które metody medycyny estetycznej się zdecydować? Postanowiliśmy zebrać kilka przydatnych porad.

 

Zacznij w domu

Nie musisz korzystać ze skomplikowanych i drogich metod. Do podstawowych zabiegów regeneracyjnych zaliczamy nawet zwykłą kąpiel w wannie do której dodasz garść soli z Morza Martwego oraz specjalny olejek do kąpieli. Sól ma bowiem właściwości zmiękczające, a dodany olejek natłuści Twoją skórę. Na co jeszcze powinniśmy się zdecydować? Ważną rolę odgrywać będzie odpowiedni dobór kosmetyków. W tym okresie roku wybierz raczej gęste i tłuste balsamy, najlepiej te, które są przeznaczone do skóry podrażnionej i wrażliwej. Po nałożeniu ich na ciało, pozostaw warstwę przez co najmniej kilkanaście minut, aby wszystkie elementy, które zawiera preparat mogły się prawidłowo wchłonąć. Nie zapominaj również o kremach nawilżających, które należy stosować zarówno rano, jak i przed udaniem się do sypialni wieczorem. Do stosowania wybieraj kosmetyki z dużą zawartością gliceryny, d-pantenolu, hydrolizatów protein, kwasu hialuronowego i glikolu propylenowego. Warto zdecydować się także na wszelkiego rodzaju maski odżywiające. Znajdziesz je z łatwością w każdej drogerii, a stosowane dwa razy w tygodniu, mogą zapewnić fantastyczny efekt.

Czas na peeling!

Jesień powinna być jednak przede wszystkim czasem dogłębnego peelingu. To właśnie dzięki temu zabiegowi odblokujemy pory, przywrócimy skórze jędrność oraz pobudzimy mikrokrążenie. Całość możemy spokojnie przeprowadzić w domu za pomocą jednej z kilku polecanych metod. Pierwszą z nich jest metoda określana jako peeling mechaniczny, który polega na wykorzystaniu do złuszczania ścierających elementów takich jak ziarna kawy czy gruboziarnista sól. Jego enzymatyczna odmiana to zaś skorzystanie z właściwości specjalnych enzymów, mających za zadanie rozpuszczenie zrogowaciałego naskórka i odświeżenie naszej skóry. Zyskująca popularność jest metoda gommage, która jest swego rodzaju maseczką nakładaną na twarz i ściąganą wraz ze zbędnym naskórkiem po zaschnięciu. Wszystkie niezbędne rzeczy znajdziemy w podstawowych sklepach z kosmetykami.

 

Możemy również zdecydować się na bardziej profesjonalne odmiany peelingu czyli zabiegi kawitacyjne i węglowe. Ten pierwszy w swoim działaniu opiera się na wykorzystaniu dźwięków o niskiej częstotliwości, które wywołując wibracje tworzą fale mechaniczne usuwające zrogowaciałe komórki naskórka i złuszczające delikatnie skórę. Dochodzi do oczyszczenia porów z nadmiaru łoju i usunięcia bakterii i grzybów.wykorzystaniu dźwięków o niskiej częstotliwości, które wywołując wibracje tworzą fale mechaniczne usuwające zrogowaciałe komórki naskórka i złuszczające delikatnie skórę. Dochodzi do oczyszczenia porów z nadmiaru łoju i usunięcia bakterii i grzybów. Skóra po takim peelingu jest także gotowa do lepszego wchłonięcia preparatów, dlatego eksperci zalecają w tej sytuacji korzystanie uzupełniająco z zabiegów odżywiających i nawilżających, które dodatkowo poprawią kondycję naszej skóry. Wygładzona i delikatniejsza w dotyku budzi zadowolenie niemal natychmiast po wizycie w klinice, a sam zabieg nie powoduje żadnych podrażnień czy przebarwień.

 

Drugą z metod jest zabieg peelingu węglowego, czyli pokrycie skóry warstwą specjalnej koloidalnej zawiesiny węgla. Drobinki węgla wnikają w najdrobniejsze nierówności, zagłębienia oraz ujścia gruczołów łojowych i absorbują energię światła laserowego, dlatego też następnie na wybrany obszar kieruje się wiązkę laserową, która wykorzystując procesy związane z laseroterapią (fotoablacja oraz fototermoliza) doprowadza do usunięcia zewnętrznej warstwy naskórka wraz z jego niedoskonałościami oraz oczyszczenie i zwężenie ujść gruczołów skóry, ujednolicenie kolorytu i stymulację produkcji kolagenu.

Spróbuj mezoterapii

Innym zabiegiem, na który warto się zdecydować podczas jesiennej regeneracji naszej skóry jest mezoterapia, którą można przeprowadzić na dwa sposoby – frakcyjny i igłowy.  Polega ona na podaniu podskórnym substancji aktywnych w miejsca objęte danym problemem estetycznym, a różnice pomiędzy dwiema metodami wynikają ze sposobu podania substancji aktywnej. O ile bowiem mezoterapia igłowa polega na użyciu w tym celu cienkiej igły, tak podczas zabiegu mezoterapii frakcyjnej wykorzystywana jest specjalna głowica, tworząca nawet 500 000 kanalików sięgających aż do skóry właściwej, co pozwala na większe przenikanie substancji aktywnych. Bez względu na metodę oba zabiegi są przeprowadzane z wykorzystaniem znieczulenia oraz w pełnej sterylności co zapewnia pełny komfort i bezpieczeństwo. Do przeciwskazań należy m.in. choroba nowotworowa, ciąża, a niektórzy specjaliści odradzają zabieg także w trakcie karmienia piersią. Zazwyczaj do osiągnięcia pełnego efektu młodej i energicznej skóry koniecznych jest kilka wizyt w klinice w ustalonych wcześniej odstępach czasu.

Jesienna odbudowa

Dzięki tak szerokiej gamie zabiegów i preparatów służących jesiennej regeneracji, z całą pewnością każdy będzie mógł sobie pozwolić na podobną małą sesję odbudowującą kondycję naszej skóry. Pamiętajmy, że w okresie letnim nasza cera jest wystawiona na bardzo dużą próbę, dlatego warto zrobić jej przyjemność i przygotować ją na kolejny trudny okres jakim jest pora zimowa. Dobrym pomysłem może okazać się również zmiana nawyków żywieniowych i postawienie na bardziej aktywny tryb życia. Uzupełnienie diety w brakujące dotychczas składniki i minerały z pewnością ułatwi proces regeneracji oraz spotęguje jego efekt. Karnet na siłownię lub dodatkowe aktywności np. na rowerze mogą zaś poprawić nasze ogólne samopoczucie ale też dotlenić organizm i przyspieszyć zachodzące w nim procesy. To kolejne istotne czynniki, które często ignorujemy decydując się na bardziej klasyczne metody jak np. peeling.

 

Na szczególne wyróżnienie zasługują też wymienione zabiegi medycyny estetycznej, które dzięki profesjonalnemu działaniu zapewnią nam trwały, satysfakcjonujący efekt. Warto oddać się w ręce ekspertów, którzy przy wykorzystaniu nowoczesnych maszyn są w stanie szybko i sprawnie przywrócić naszej skórze blask i świeży wygląd.

SC Beauty Magazine

Chcesz wiedzieć więcej?

Czytaj publikacje ekspertów

odwiedź nasz blog