Trener personalny

Chcesz schudnąć, wyrzeźbić sylwetkę, ujędrnić ciało? Czujesz, że w pojedynkę nie dasz rady? Może Cię wesprzeć trener personalny. To osoba, która pomoże Ci ustalić realne cele treningowe i określić najlepsza dla Ciebie metody ich realizacji. Trener personalny wie też, jak wpłynąć na Twoją determinację i jak pokonać ewentualną prokrastynację. 

Dobry trener łączy wiedzę i umiejętności z pogranicza psychologii i dziedziny, w której chcesz osiągnąć sukces, np. z zakresu treningu siłowego, odchudzania czy spalenia nadmiaru tkanki tłuszczowej. Trener personalny oferuje metodyczne wsparcie i wiedzę z zakresu rozwoju umiejętności personalnych jak i motorycznych.

To ktoś, kto nie zostawi Cię samotnie na placu boju, ale też ktoś, kto wie, w którym momencie podnieść Ci poprzeczkę. Trener personalny motywuje i podpowiada, jak możesz w skuteczny sposób  wykorzystać osobiste zasoby. Potrafi na Ciebie wpłynąć, ale oczywiście niczego za Ciebie nie zrobi. To Twój wysiłek i determinacja decydują o sukcesie.

Jednym z najważniejszych warunków udanej współpracy z trenerem jest precyzyjne określenie celu, który zamierzasz osiągnąć oraz ustalenie Twoich priorytetów. Z pewnością Ty wiesz, o czym marzysz, trener powinien wiedzieć, nie tylko jak możesz osiągnąć swój cel, ale konkretnie na jakie kroki powinna być rozpisana droga do jego osiągnięcia.

Zanim trener zaproponuje Ci racjonalny plan działania, powinien przeprowadzić z Tobą skrupulatny wywiad oraz zaproponować Ci testy. W trakcie realizacji treningu, trener na bieżąco analizuje z Tobą przebieg działań, bada ich efektywność, jeśli zajdzie taka konieczność, modyfikuje wykorzystywane metody, by na bieżąco uskutecznić plan działania.

Chcesz wiedzieć więcej?

Czytaj publikacje ekspertów

odwiedź nasz blog