Usuwanie znamion - Warszawa Saska Kępa

Duże i odstające znamiona powodują wiele problemów, nie tylko z estetycznego punktu widzenia: przy ciągłym ocieraniu się o odzież istnieje ryzyko zranienia i infekcji lub rozpoczęcia procesu zapalnego. Z tego samego powodu samodzielne usuwanie znamion jest surowo zabronione – konsekwencje to poważne zagrożenie dla zdrowia.

Znamiona są usuwane nie tylko ze względów kosmetycznych, ale także medycznych. Będąc łagodną formacją, znamię, jednak narażone na nadmierne dawki promieniowania ultrafioletowego lub odkształcające wpływy mechaniczne, może przekształcić się w czerniaka – jeden z najniebezpieczniejszych rodzajów nowotworów złośliwych. Nieinwazyjne usuwanie znamion nie uszkadza tkanki, po takim zabiegu nie pozostają żadne blizny. Aby złagodzić ból, wystarczy wstrzyknięcie znieczulenia miejscowego lub specjalnej maści znieczulającej. Gojenie i regeneracja skóry w dotkniętym obszarze następuje przez okres od 4 do – w niektórych przypadkach – 14 dni.

W naszej klinice w Warszawie na Saskiej Kępie dbamy o to, aby każdorazowe usuwanie znamion było przede wszystkim bezpieczne oraz oczywiście skuteczne. Nasi specjaliści przeprowadzą wywiad i dostosują metodę do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Nasze zabiegi:

Aktualnie brak zabiegów w tej kategorii.

Zostaw nam swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą jak tylko zabieg będzie dostępny w klinice.

  Wskazania do zabiegu

  • włókniaki,
  • prosaki,
  • brodawki wirusowe,
  • narośla skórne.

  Przeciwwskazania

  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • opryszczka w miejscu zabiegowym.

  Prosimy o zapoznanie się z przeciwskazaniami wchodząc na opis konkretnego zabiegu.

   

  Szukasz czegoś innego?

  spróbuj wyszukać w tych kategoriach: