Dermatoskopia - Warszawa Saska Kępa

Dermatoskopia odnosi się do badania skóry za pomocą mikroskopii powierzchni skóry. Dzięki niej możemy stwierdzić jednorodność (identyczność) lub heterogeniczność (różnice strukturalne w obrębie zmiany)

Dermatoskopia jest standardem diagnozowania nowotworów skóry w krajach rozwiniętych i jest obowiązkowa przed usunięciem jakiegokolwiek nowotworu (pieprzyków, brodawczaków, brodawek, znamion itp.), Pozwala określić charakter formacji za pomocą zewnętrznych znaków, aby dowiedzieć się o jej bezpieczeństwie.

W naszej klinice w Warszawie na Saskiej Kępie diagnostyka dermatoskopowa jest wykonywana metodą wizualną, kontaktową, przy jej pomocy nasz specjalista dokładnie bada symetrię pieprzyka, jego granice, budowę, a także może wyświetlić obraz pieprzyka na ekranie komputera. Dermatoskopia nie wymaga dodatkowego przygotowania, przed zabiegiem. Nie ma też przeciwwskazań do badania. Jest wskazana dla osób o jasnej karnacji i jasnych włosach, kiedy rozmiar pieprzyka przekracza 0,5 cm oraz dla osób z obciążeniem dziedzicznym (czerniak u krewnych).

Nasze zabiegi:

Aktualnie brak zabiegów w tej kategorii.

Zostaw nam swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą jak tylko zabieg będzie dostępny w klinice.

  Wskazania do zabiegu

  • ocena znamion i niepokojących zmian

  Przeciwwskazania

  • brak.

  Szukasz czegoś innego?

  spróbuj wyszukać w tych kategoriach: