Zabiegi w okresie zimowym – z których możesz skorzystać?

[vc_row][vc_column][vc_column_text][mkdf_dropcaps type=”normal” color=”#25a0c7″ background_color=””]C[/mkdf_dropcaps]hoć mogłoby wydawać się inaczej, zima to dobry czas na zadbanie o kondycję naszej skóry i pracę nad wyglądem. Pomimo siarczystych mrozów, jakie występują w naszym klimacie, spotykamy się ze stosunkowo krótkim czasem intensywnego nasłonecznienia, które szkodzi naszej cerze. To także czas, w którym organizm szybciej się regeneruje, a ewentualne obrzęki są zdecydowanie mniejsze. Jeżeli odpowiednio zabezpieczymy ją przed negatywnymi skutkami ujemnej temperatury, uda nam się uniknąć typowego zjawiska ziemistości skóry i utraty blasku, a wiosnę przywitamy z radością i piękną, olśniewającą urodą. Oczywiście do pielęgnacji naszej skóry, jak do wszystkiego, należy podejść z rozwagą i umiarem. Na co konkretnie należy się zdecydować o tej porze roku, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty? Na czym polegają wybrane zimowe sposoby na przywrócenie skórze blasku? Przedstawiamy kilka propozycji.

Depilacja laserowa

Pierwszym z polecanych zabiegów, który odkładaliśmy na dogodną porę jest depilacja laserowa. Polega ona na wykorzystaniu specjalnego lasera, którego wiązka jest pochłaniana przez melaninę znajdującą się w mieszku włosowym. Odbiera ona energię przekazywaną przez laser po czym niszczona jest cała cebulka włosa wraz z jej korzeniami. Działanie to trzeba powtórzyć ze względu na różne fazy wzrostu włosków. Laser pozwala na usunięcie tylko włosków znajdujących się w aktywnej fazie wzrostu (anagenie). Fazy wzrostu zmieniają się regularnie co kilka tygodni, dlatego jedna wizyta nie wystarczy, aby całkowicie wydepilować założony obszar skóry.
Podczas decyzji o wyborze kliniki medycyny estetycznej, która ma przeprowadzić zabieg, warto dopytać o urządzenie wykorzystywane podczas depilacji. Ich wybór jest pokaźny, a ze względu na różnice w specyfikacji efekt może nie być zadowalający. Popularne lasery IPL czy rubinowe ze względu na inną długość fal mogą zapewnić znacznie słabszą penetrację skóry, a co za tym idzie mniejszą absorbcję melatoniny i słabszy bądź krótkotrwały rezultat. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest laser długo-impulsowy Nd:YAG (którego duża długość fal może jednak spowodować uszkodzenie głębszych naczyń krwionośnych) oraz laser operujący falą o długości 810nm, który gwarantuje najlepsze efekty i konieczność przeprowadzenia najmniejszej ilości zabiegów. Przykładem takiego urządzenia jest laser Chromatica Platinum XL charakteryzujący się bardzo niskim ryzykiem wystąpienia niepożądanych wyników oraz bólu podczas stosowania. Dodatkowo podczas całego zabiegu stosowany jest efekt chłodzenia powierzchni skóry do kilku stopni Celsjusza co zapewnia nam maksymalny komfort i bezpieczeństwo.

Osoby oczekujące trwałych i satysfakcjonujących efektów już po pierwszej wizycie będą zawiedzione. Dla stałego i zadowalającego rezultatu musimy zarezerwować czas na kilka wizyt w wybranej klinice, a z każdym kolejną ilość odrastających włosków będzie malała. Już pierwszy pobyt powinien pozwolić nam na ocenę, czy właściwie wybraliśmy. Średni całkowity czas, jaki należy poświęcić na pozbycie się owłosienia w wybranej strefie naszego ciała, to 5-6 wizyt. Może pojawić się konieczność zabiegów przypominających, koniecznych do utrzymania właściwego efektu, lecz jest to rzadkością a efekt depilacji laserowej określany jest jako trwały.

Mikrodermabrazja

Innym zabiegiem polecanym na śnieżny okres jest mikrodermabrazja. To metoda, która opiera się na mechanicznym złuszczaniu zrogowaciałego naskórka oraz głębszych warstw skóry. Efekt uzyskuje się poprzez działanie ścierające głowic pokrytych warstwą diamentu oraz pompy zasysającej nieczystości. Umożliwia to stopniowe, w pełni kontrolowane i uwzględniające indywidualne potrzeby ścieranie naskórka, aż do pożądanego poziomu. Zabieg stymuluje produkcję elastyny, kolagenu oraz przyspiesza naturalne procesy powstawania nowej tkanki. Po zabiegu skóra jest gładsza, jaśniejsza i bardziej elastyczna. O dużej popularności tego zabiegu decyduje natychmiastowa widoczność jego rezultatów. Ponadto mikrodermabrazja redukuje drobne zmarszczki, spłyca blizny oraz zmniejsza rozszerzone pory. Kolejnym atutem jest jej uniwersalność, gdyż z zalet mikrodermabrazji może skorzystać każda cera, nawet ta charakteryzująca się specjalną wrażliwością. Należy jednak pamiętać o konieczności unikania nadmiernego słońca po przeprowadzeniu zabiegu, o co zimą nie jest tak trudno, jak podczas letniego skwaru.

Mezoterpia

O tej porze roku warto również zadbać o skórę twarzy i profilaktykę przeciwzmarszczkową. W tym celu najlepiej wybrać jedną z metod popularnej mezoterapia np. jej frakcyjną odmianę. Polega ona na nakłuwaniu skóry twarzy za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w sterylne igły. Podczas zabiegu oprócz korzyści wynikających z drgań, które stymulują wytwarzanie kolagenu oraz elastyny, tworzonych jest nawet 500 000 kanalików sięgających do skóry właściwej którymi podawana jest specjalna substancja aktywna. Dzięki tak głębokiemu nakłuciu proces dotarcia składników aktywnych jest ułatwiony a sam efekt widoczny niemal natychmiast. Głębokość jest oczywiście dobierana indywidualnie przez lekarza przeprowadzającego nakłucia co gwarantuje pełne bezpieczeństwo podczas procesu biorewitalizacyjnego. Cały zabieg trwa przeważnie maksymalnie 20 minut, a dzięki wcześniejszemu znieczuleniu twarzy nie powoduje on dyskomfortu – możliwe jest jedynie odczuwanie lekkiego pieczenia.
Natychmiastowy efekt polegający na poprawie elastyczności i napięcia skóry twarzy to jednak początek drogi. Aby wygładzić „kurze łapki” czy poprawić kształt owalu twarzy konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu w przeciągu 4-6 tygodni. Jednorazowy koszt wizyty to wydatek rzędu kilkuset złotych.

Inną z polecanych metod działania przeciwzmarszczkowego jest mezoterapia igłowa. Podobnie jak w przypadku jej frakcyjnej odmiany, polega ona na podaniu za pomocą cienkiej igły małych dawek aktywnej substancji, która pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, a co za tym idzie przyspiesza regenerację naszej skóry. Jest to jeden z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej. Sam zabieg przeprowadzany jest w sterylnym otoczeniu, a miejsce na ciele, w którym wykonywana jest aplikacja substancji aktywnej jest odpowiednio wcześniej znieczulane co gwarantuje pełen komfort w trakcie trwania. Do przeciwwskazań należy m.in. choroba nowotworowa, ciąża, a niektórzy specjaliści odradzają zabieg także w trakcie karmienia piersią. Zazwyczaj do osiągnięcia pełnego efektu koniecznych jest kilka wizyt w klinice w ustalonych wcześniej odstępach czasu.

Nie dajmy się mrozom, długim, ciemnym wieczorom oraz ogólnemu zimowemu przygnębieniu, jakie często towarzyszy nam w ten czas. Postawmy na siebie i zdecydujmy się na proste, krótkie zabiegi, które odkładałyśmy kolejny raz. W połączeniu ze stosunkowo niewielkim kosztem, jaki poniesiemy mogą okazać się prawdziwą okazją i sposobem na jeszcze lepszą wiosnę. Zwłaszcza, że okoliczności przyrody temu sprzyjają.

SC Beauty Magazine

Chcesz wiedzieć więcej?

Czytaj publikacje ekspertów

odwiedź nasz blog