Operacje plastyczne nie wpływają na atrakcyjność

Interwencja lekarza medycyny estetycznej może odjąć kilka lat, ale nie doda urody – wskazują najnowsze badania. 

To zła wiadomość dla osób, które po zabiegach chirurgii plastycznej oczekują nie tylko cofnięcia uciekającego czasu, ale i znacznego wzrostu swojej atrakcyjności.

Potrzebujecie dowodów? Oto one. Wystarczy przytoczyć fragment raportu naukowców opublikowanego w czasopiśmie „JAMA Facial Plastic Surgery”: Dążenie do zachowania młodego wyglądu i atrakcyjności jest ważnym czynnikiem, który motywuje pacjentów do tego, aby poddać się zabiegowi. Nasze badania wskazują jednak, że niezależnie od wykonanych zabiegów, poziom atrakcyjności nie zmienia się, bez względu na wiek.

Na jakiej podstawie wysnuto powyższe wnioski? Badań grupy 50 mężczyzn i kobiet, którzy mieli za zadanie zgadywać wiek pacjentów i ocenić ich atrakcyjność w skali od 1 do 10. Spostrzeżenie jest jedno – wraz z wiekiem metrykalnym ocena atrakcyjności konkretnej osoby spada. I na nic tu operacje plastyczne, mimo że odejmują kilka lat to nie dodają urody.

Obserwatorzy twierdzą, że jeśli mają przed sobą 50-latkę, która wykonała szereg zabiegów dla nich wciąż jest dojrzałą kobietą z nieco odmłodzoną twarzą. Stąd konkluzja – pozbycie się kilku zmarszczek czy wypełnienie ust nigdy nie wpłynie na metrykalny wiek człowieka oraz jego atrakcyjność.

Źródło: PAP Life

Chcesz wiedzieć więcej?

Czytaj publikacje ekspertów

odwiedź nasz blog