Kosmetolog najlepszy z najlepszych

10 tysięcy godzin lub 10 lat ćwiczeń potrzebne jest, by stać się geniuszem w jakiejś dziedzinie.

Dlatego nawet największy talent z branży kosmetycznej potrzebuje wielu godzin treningu, aby odnieść w niej spektakularny sukces.

Jak twierdzi prof. Krzysztof Szmidt, pedagog twórczości z Uniwersytetu Łódzkiego Polacy są pomysłowi, lecz nie realizują swoich pomysłów. Wielu z naszych rodaków myśli twórczo, co oznacza, że posiadają rozwiniętą gładkość oraz płynność myślenia, jak również wrażliwość na problemy. 

Co w takim razie staje nam na przeszkodzie w osiągnięciu niebywałego sukcesu? – Badania pokazały, że krytycznym czynnikiem jest tu motywacja. Wielu Polaków myśli płynnie i giętko, ale brakuje im motywacji do realizacji pomysłu – twierdzi naukowiec.

Okazuje się, że aby wejść na wysoki poziom kreatywności trzeba sumiennie ćwiczyć. I tu przyszłym geniuszom kosmetologii kłania się złota zasada: 10 tysięcy godzin albo 10 lat. Tyle czasu bowiem należy poświęcić na ciągłe praktykowanie, aby stać się rzeczywistym branżowym specjalistą. Prof. Szmidt tłumaczy to następująco: Bo żadne dziecko nie stanie się wybitnym pianistą, ani naukowcem, jeśli nie poświęci temu czasu. Wiemy, że potrzeba na to przynajmniej 3 godziny dziennie przez 10 lat.

W jaki sposób ustalono ową granicę? Z obserwacji naukowców. Przyglądali się oni bowiem wielu wybitnym twórcom z różnych dziedzin i okazało się, że właśnie 10 lat stanowi potrzebne minimum do osiągnięcia perfekcji.

Kto z was już może pochwalić się osiągniętym rezultatem? Ilu z naszych czytelników możemy zaliczyć do kosmetycznej grupy najlepszych z najlepszych? Pochwalcie się!

Źródło: IAR

Chcesz wiedzieć więcej?

Czytaj publikacje ekspertów

odwiedź nasz blog