Karboksyterapia sposobem na lifting twarzy

[vc_row][vc_column][vc_column_text][mkdf_dropcaps type=”normal” color=”#25a0c7″ background_color=””]N[/mkdf_dropcaps]egatywnych skutków upływu czasu doświadczamy bardzo szybko i niestety równie bardzo boleśnie. Zmiany fizyczne jakie zachodzą w naszym ciele po okresie dojrzewania brutalnie przypominają o tym, iż coraz dalej nam do jedynki z przodu w rubryce wiek, a praca nad utrzymaniem odpowiedniej kondycji wymaga większego nakładu pracy i czasu. Nie oznacza to jednak, wbrew powszechnym opiniom, że „czasy świetności” są już za nami a teraz pozostało nam czekać aż spokojnie się zestarzejemy. To przestarzały pogląd, zwłaszcza w czasach współczesnych, kiedy postęp technologiczny oraz cywilizacyjny umożliwia nam funkcjonowanie przy dużej intensywności życia do późnych lat. Wspomniany postęp nie ominął również medycyny estetycznej, która to znajduje coraz nowsze metody na zachowanie młodego, świeżego, ale też naturalnego wyglądu przez wiele lat. Przechodząc do tytułowego lifitngu twarzy, tu także znajdziemy innowacyjne metody, dzięki którym klasyczny skalpel odszedł do lamusa. Jedną z nich jest karboksyterapia, która uznawana jest wręcz za przełomową w dziedzinie medycyny estetycznej.

Czym jest klasyczny lifting?

Zabieg polega na wykonaniu szeregu chirurgicznych nacięć m.in. na skroni oraz za uszami, po czym następuje naciągnięcie skóry do oczekiwanego, ustalonego wcześniej z klientką, rezultatu i usunięcie jej nadmiaru. W miejscu nacięć zakładane są szwy, które po kilku dniach zdejmuje się w klinice. Warunkiem koniecznym jest również pozostanie pod opieką specjalistów danej kliniki przez następne godziny, a nawet dni oraz odpoczynek od regularnej pracy i przemęczania się przez następne dwa tygodnie.

Cały zabieg jest wykonywany pod znieczuleniem i wiąże się z dużym ryzykiem wystąpienie niepożądanych objawów takich jak ból, blizny, wypadanie włosów czy nawet porażenie nerwów twarzowych. Poprzedzony jest jednak konsultacjami medycznymi podczas których pacjentka omawia ze specjalistą cel oraz swoje predyspozycje. Koniecznie należy wykonać szereg badań, do których należą np. pełna morfologia czy badanie moczu.

Sam zabieg określany jest jako długotrwały, bez konieczności powtarzania, choć znajdą się eksperci, którzy jego pełny efekt przewidują na maksymalny okres 7 lat. Ze względu na swój inwazyjny charakter oraz spory koszt, jaki wiąże się z zabiegiem z użyciem skalpela jest coraz rzadziej wybierany przez osoby decydujące się na przywrócenie dawnego blasku swojej twarzy.

Metody nieinwazyjne

Co zatem mają zrobić osoby unikające spotkania z chirurgiem plastycznym? Z pomocą przychodzi wspomniany wcześniej postęp technologiczny i nowoczesne metody pozwalające uzyskać podobny efekt bez konieczności ingerencji za pomocą skalpela. W tym przypadku warto zastanowić się nad działaniem w możliwie wczesnej fazie starzenia się skóry, dzięki czemu łatwo osiągniemy zamierzony efekt. Oczywiście będzie wymagać to większego nakładu pracy i czasu niż kilkugodzinny zabieg na stole operacyjnym jednak medycyna estetyczna wydaje się idealnym rozwiązaniem w przypadku obaw przed klasycznym liftingiem.

Zabiegiem polecanym we wczesnym wieku jest mezoterapia frakcyjna. Polega ona na nakłuwaniu skóry twarzy za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w sterylne igły. Podczas zabiegu oprócz korzyści wynikających z drgań, które stymulują wytwarzanie kolagenu oraz elastyny, tworzonych jest nawet 500 000 kanalików sięgających do skóry właściwej którymi podawana jest specjalna substancja aktywna. Dzięki tak głębokiemu nakłuciu proces dotarcia składników aktywnych jest ułatwiony a sam efekt widoczny niemal natychmiast. Głębokość jest oczywiście dobierana indywidualnie przez lekarza przeprowadzającego nakłucia co gwarantuje pełne bezpieczeństwo podczas procesu odmładzającego. Cały zabieg trwa przeważnie maksymalnie 20 minut, a dzięki wcześniejszemu znieczuleniu twarzy nie powoduje on dyskomfortu – możliwe jest jedynie odczuwanie lekkiego pieczenia.

Co w przypadku osób starszych, które nie korzystały wcześniej nie korzystały z dobrodziejstw medycyny estetycznej? Tu również „pójście pod ostrze” nie jest jedynym rozwiązaniem. HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound) to nowoczesny zabieg pozwalający na bezinwazyjną ingerencję w głąb skóry, który jest już oferowany przez wiele polskich klinik medycyny estetycznej m.in. S.C. Beauty Clinic. Zogniskowana fala dźwiękowa podgrzewająca tkanki powoduje ich obkurczanie i stymuluje wytwarzanie nowego kolagenu. Wierzchnia warstwa skóry pozostaje nietknięta przez cały czas trwania zabiegu, który jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Skutkować może jedynie delikatnym, krótkotrwałym rumieniem lub obrzękiem. Czas jaki musimy poświęcić to około 20-30 minut. Efekt może zaskoczyć niejednego sceptyka.  Podobnie jak w przypadku metody chirurgicznej możemy uzyskać precyzyjny, wcześniej określony cel w postaci młodego, świeżego wyglądu, a poprawa jest zauważalna już po pierwszej wizycie. Uniesienie górnych powiek, zwiększenie napięcia, redukcję zmarszczek da się uzyskać nawet w przypadku mocno zwiotczałej skóry już po 2-3 miesiącach stosowania kuracji, jednak nie zawsze wymagany jest aż tak długi okres stosowania.

Karboksyterapia

Kolejną nieinwazyjną metodą, której chcemy poświęcić więcej miejsca jest Karboksyterapia. Jest to sposób na wykorzystanie właściwości dwutlenku węgla w medycynie estetycznej i polega na iniekcjach medycznym gazem do tkanek poddawanych leczeniu. Rozchodzący się po tkankach CO2 rozszerza naczynia krwionośne stymulując proces ich regeneracji. Doprowadza również do powstania niegroźnego stanu zapalnego co z kolei pobudza produkcję kolagenu i elastyny.

Cały zabieg jest bezbolesny, a jedynym dyskomfortem, jaki możemy odczuć jest efekt „rozchodzenia” się gazu po organizmie. Sama wizyta trwa krótko, bo zaledwie kilkanaście minut, jednak do osiągniecia pełnego, zaplanowanego efektu będziemy potrzebowali co najmniej kilku zabiegów. Czy warto? O to najlepiej zapytać zadowolonych klientek, lecz jak wskazują specjaliści wzrost produkcji kolagenu i elastyny, który może sięgać aż 40% zapewnia szybką regenerację i długotrwały efekt młodej skóry.

To łatwe

Dzięki rozwojowi tych technologii zabieg liftingu, dotychczas zarezerwowany dla osób o zasobnym portfelu i gotowych na radykalne kroki stał się bardziej dostępny. Mezoterapia, HIFU lub Karboksyterapia z pewnością pomogą skórze odzyskać dawny blask i przywrócić odpowiedni owal twarzy. Wybór metody oczywiście nie jest łatwy, jednak warto pamiętać, że zaniedbanie profilaktyki w odpowiednim czasie to jeszcze nie koniec świata i z pomocą specjalistów z łatwością przywrócimy naszej skórze sprężystość i elastyczność. Pamiętajmy, by podczas wyboru kliniki postawić na sprawdzone, renomowane marki, unikając jednocześnie najtańszych opcji. W ten sposób zagwarantujemy sobie spokojny i bezpieczny zabieg, oraz zwiększymy szansę na oczekiwany rezultat. Maszyny takie jak DUAL XT używane do przeprowadzania zabiegu z użyciem dwutlenku węgla, czyli sprzęt najwyższej jakości są już dostępne w wielu polskich klinikach, a ten aspekt z pewnością powinien być jednym z kluczowych czynników podczas wyboru miejsca, w którym zdecydujemy się na zabieg.

SC Beauty Magazine

Chcesz wiedzieć więcej?

Czytaj publikacje ekspertów

odwiedź nasz blog