Jakie są najlepsze metody na cienie pod oczami?

Cienie są często spotykanym zjawiskiem. Zazwyczaj pojawiają się wskutek przemęczenia oraz stresu. Niejednokrotnie jednak, przebarwienia są efektem poważniejszych zmian zachodzących w organizmie. 

Skóra w okolicy oczu jest delikatna. Charakteryzuje się bardzo małą ilością komórek tłuszczowych i całkowitym brakiem gruczołów łojowych. Jest szczególnie podatna na powstawanie takich zmian, jak: zmarszczki, cienie czy obrzęki.

Cienie pod oczami przybierając barwę żółtą, siną lub brązową – nie dodają twarzy atrakcyjności, postarzając ją i sprawiając wrażenie choroby. Istnieje wiele sposobów na zlikwidowanie bądź zredukowanie przebarwień.

  1. Dieta

Na tworzenie się cieni pod oczami duży wpływ ma dieta. Brak w jadłospisie odpowiedniej ilości witaminy A, C, E i K oraz żelaza, może skutkować opuchnięciami. Prawidłowa dieta powinna być bogata w antyoksydanty (chronią skórę oraz organizm przed zanieczyszczeniami) i zawierać mało soli (zatrzymuje wodę w organizmie).

  1. Maseczki w płatkach

Dużą popularnością w walce z przebarwieniami cieszą się maseczki pod oczy w tzw. płatkach, nasączonych substancjami aktywnymi. Zawierają one wyciągi roślinne (m.in. ekstrakt z aloesu), a także składniki przeciwzapalne (m.in. oczar wirginijski łagodzący zaczerwienienia oraz zmniejszający zasinienia).

  1. Moc ziół

Na obrzęki i cienie pod oczami rewelacyjnie nadają się zioła:

  • Rumianek (łagodzi obrzęki, działa przeciwzapalnie)
  • Świetlik (rozjaśnia i usuwa odcienie szarości, łagodzi podrażnienia)
  • Nagietek (łagodzi podrażnienia, rozjaśnia)
  1. Zimne kompresy

W walce z niedoskonałościami pomogą także chłodne kompresy ze schłodzonych w zamrażalce plastrów ogórka bądź stalowych łyżeczek.

  1. Kosmetyki

Na redukowanie cieni pod oczami pomocne są odświeżająco – chłodzące beztłuszczowe żele oraz kremy. Kosmetyki tego rodzaju pobudzają krążenie krwi i limfy. Najlepsze są produkty zawierające (m.in. witaminę C i K, kofeinę, miłorząb japoński, pietruszkę, arnikę).

  1. Zabiegi

Wśród zabiegów specjalistycznych, które za zadanie mają usunąć niedoskonałości pod oczami, na uwagę zasługuje:

  • Drenaż limfatyczny (specjalny masaż poprawiający przepływ limfy oraz innych płynów tkankowych).
  • Mezoterapia (wstrzykiwanie pod skórę koktajli substancji pielęgnacyjnych m.in. kwas hialuronowy, witamina C, heksapeptydy).
  • Mikroliopolifting (zabieg polega na pobraniu mikrodrobinek tłuszczu od pacjenta i następnie wstrzyknięcie ich w okolice oczu).
  • Terapia laserowa (w trakcie terapii tworzone są mikrorany, dzięki którym dochodzi do procesu stymulacji kolagenu. W trakcie gojenia się ran skóra staje się grubsza oraz bardziej elastyczna).

Ważne! Należy pamiętać, że zarówno sposoby domowe, jak i kosmetyki – to działania doraźne w walce z przebarwieniami. Najlepsze efekty przynoszą zabiegi specjalistyczne wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej oraz salonach kosmetycznych

Chcesz wiedzieć więcej?

Czytaj publikacje ekspertów

odwiedź nasz blog