Jaką stosować pielęgnację domową w cellulicie?

[vc_row][vc_column][vc_column_text][mkdf_dropcaps type=”normal” color=”#25a0c7″ background_color=””]C[/mkdf_dropcaps],ellulit (pomarańczowa skórka) należy do skórnych przypadłości, określanych także mianem: lipodystrofii typu kobiecego, obrzękowo – włókniejącym zwyrodnieniem tkanki podskórnej lub guzkowo twardniejącym zwyrodnieniem tłuszczowym. Powstaje pod skórą w tych miejscach ciała, w których odkłada się podskórna tkanka tłuszczowa (m.in. uda, pośladki, brzuch).

Cellulit dotyka niemal 85% kobiet. Występuje także u mężczyzn, ale o wiele rzadziej i jest mniej widoczny. W przypadku mężczyzn cellulit określany jest, jako rodzaj patologii towarzyszącej (m.in. problemom z wydzielaniem hormonów płciowych – androgenów). Skóra objęta cellulitem przypomina pomarańczową skórkę (stąd jej określenie) bądź pikowany materac.

W przypadku, gdy zmiany nie są jeszcze zbyt posunięte i cellulit znajduje się w pierwszej fazie (jest widoczny jedynie, gdy ściśniemy skórę palcami) – warto spróbować domowych sposobów, które pomogą złagodzić objawy.

Ważne! Efekty widoczne są po kilku tygodniach terapii.

Pij wodę

Picie odpowiedniej ilości wody ułatwia pozbycie się z organizmu rozbitych grudek cellulitu oraz toksyn, które otaczają lipidy i wpływają na ich dalszy rozwój.

Zielona herbata

Picie zielonej herbaty przyspiesza proces rozkładu lipidów, jak i usuwa toksyny z tkanek. Pozwala to skutecznie zwalczać cellulit.

Olej kokosowy

Należy wsmarowywać go w skórę raz dziennie. Olej uelastycznia skórę, wzmacnia ją, a także pomaga budować warstwę ochronną. Co istotne, tkanki sprawniej redukują nadmiar lipidów i toksyn.

Peeling

Dobrym sposobem na cellulit jest peeling z fusów po kawie. Kofeina zawiera składniki, które rozbijają lipidy i zapobiegają ich ponownemu odkładaniu się. Kofeina działa także detoksykująco oraz drenująco – wpływa na przyspieszenie mikrokrążenia. Peeling tego typu powinno się wykonywać 2 – 3 razy w tygodniu (kilka, kilkanaście minut wmasowywać). Chcąc, by efekt terapii był lepszy, dobrze jest wmasować następnie odżywczy krem (po takiej stymulacji tkanki dobrze wchłaniają składniki aktywne).

Aktywność fizyczna

Ruch jest niezmiernie istotny w walce z cellulitem – pozwala spalić nadmiar lipidów, a także przyspiesza proces redukcji cellulitu. Warto biegać i pływać. Aktywność ruchowa jest wskazana 3 razy w tygodniu przez około 40 minut. Należy pamiętać, że dopiero po 30 minutach intensywnego wysiłku, tkanka tłuszczowa zaczyna ulegać spalaniu.

SC Beauty Magazine

Chcesz wiedzieć więcej?

Czytaj publikacje ekspertów

odwiedź nasz blog