Jaka jest najlepsza metoda trwałego usuwania owłosienia?

[vc_row][vc_column][vc_column_text][mkdf_dropcaps type=”normal” color=”#25a0c7″ background_color=””]N[/mkdf_dropcaps]ajskuteczniejszą metodą depilacji jest zabieg elektroepilacji (elektroliza), która gwarantuje pozbycie się niechcianego owłosienia raz na zawsze. Jego skuteczność została potwierdzona naukowo i zatwierdzona przez FDA.

Elektroepilacja (epilacja igłowa) wykorzystuje do zniszczenia włosa prąd elektryczny i jest jedyną permanentną metodą usuwania owłosienia. Metoda ta nie jest ograniczona:

  • odcieniem włosa
  • odcieniem skóry
  • opalaniem (nie ma wpływu na jej wynik)

Ważne! Zabieg elektroepilacji może być przeprowadzany przez cały rok.

Ponieważ terapia odbywa się na zasadzie usuwania każdego pojedynczego włosa, metoda ogranicza się do małej powierzchni (np. pach, linii bikini). W przypadku dużych obszarów (np. nogi) ból, jaki towarzyszy zabiegowi, a także potrzebny czas do jego przeprowadzenia powodują, że elektroepilacja nie jest najodpowiedniejsza.

Zabieg odbywa się na zasadzie wprowadzenia do mieszków włosowych cienkiej elektrody (kształtu igły lub sondy) emitującej prąd elektryczny i niszczącej korzeń mieszka włosowego. Na rynku dostępne są trzy metody terapii (elektroliza, termoliza/diatermia i metoda Blend, która jest połączeniem elektrolizy z termolizą).

Każdy z powyższych sposobów ma na celu uszkodzenie podstawy wzrostu włosa, odcinając w ten sposób dopływ krwi, jak i składników odżywczych, czego efektem jest zapobieganie wzrostowi nowych włosów, bez uszkodzenia sąsiednich tkanek.

Rezultaty zabiegu elektroepilacji następują po wielokrotnym powtarzaniu terapii w różnych stadiach cyklu wzrostu włosa, bowiem nie wszystkie włosy rosną w tym samym tempie i usunięcie ich nie może być przeprowadzane jednorazowo.

SC Beauty Magazine

Chcesz wiedzieć więcej?

Czytaj publikacje ekspertów

odwiedź nasz blog