Jak się pozbyć wiotkiej skóry bez ingerencji skalpela

[vc_row][vc_column][vc_column_text][mkdf_dropcaps type=”normal” color=”#25a0c7″ background_color=””]W[/mkdf_dropcaps]wraz z upływem czasu  nasza skóra się starzeje przez co staje się wiotka i mniej elastyczna. Po ok. 20-tym roku życia zmieniają się właściwości skóry – brakuje odpowiednich ilości kolagenu i elastyny, co skutkuje zwiotczeniem naszej skóry.

Wiotka skóra pojawia się najczęściej wokół szyi, podbródka czy oczu, mówimy żartobliwie że działa na nas grawitacja. Zarówno zmarszczki jak i wiotka skóra to jeden z pierwszych oznaków starzenia się skóry. Dotyczy to nie tylko obszarów twarzy, ale problem ten pojawia się na ciele. Nieprawidłowości związane z wiotkością skóry, będą pojawiać się najczęściej u osób, które w krótkim okresie czasu miały duży spadek masy ciała . Zaczyna pojawić się obwisła skóra, w okolicach brzucha, ramion, nóg oraz pośladkach. Jest to nieestetyczny nadmiar skóry po odchudzaniu. Następnym objawem wiotkości skóry mogą być zmiany, które zachodzą w organizmie po ciąży. Dużo lepiej do formy wracają kobiety młode i wysportowane zaś kobiety po 35 roku życia, będą mieć trudności związane z powrotem do formy. Kosmetologia i medycyna estetyczna wychodzą na przeciw i już potrafimy poradzić sobie z wiotka skóra. Zawsze zalecamy aby każdy, kto zmaga się z tym problemem skonsultował się z kosmetologiem, który po przeprowadzeniu wywiadu  indywidualnie dobierze odpowiednią kurację.

Jednym z zabiegów jaki pomoże nam z wiotka skórą będzie karboksyterapia. Jest to zabieg podczas którego jest wtłaczany medyczny dwutlenek węgla za pomocą igły. Gaz, który zaczyna się rozchodzić równomiernie pod skóra powoduje rozszerzanie naczynek krwionośnych, dzięki czemu dotlenia i odżywia tkanki. Zaczynaja się pobudzać naturalne procesy, które bardzo często są uśpione w naszym organizmie, ze względu na nasz styl życia, dietę oraz starzenie się. Już po pierwszym zabiegu uruchamiamy produkcję kolagenu i elastyny. Poprawia się mikrokrążenie, dzięki czemu skóra staje się bardziej sprężysta i gładka. Wielką zaletą karboksyterapii jest brak trwałych uszkodzeń skóry. Jest to zabieg mało inwazyjny i skuteczny. Dlatego mogą go stosować osoby, które boją się zabiegów inwazyjnych.

Kolejnym zabiegiem na wiotkość skóry, który rewelacyjnie się sprawdza jest radiofrekwencja mikroigłowa (RF). Podczas tego zabiegu skóra jest ogrzewana za pomocą niewielkich igiełek wywołując szok termiczny, który prowadzi do procesów regeneracji oraz pobudza kolagen do produkcji. Zostaje odnowiona skóra właściwa, więc uzyskujemy efekt jędrnej i elastycznej skóry. Jest to zabieg bezpieczny, efektywny i niebolesny, choć opis może mocno pobudzić naszą wyobraźnię. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu, skóra zostaje ujędrniona i poprawia się jej napięcie.

Jedną z przetestowanych przez nas oraz tą, którą polecamy pacjentom jest także plastyka za pomocą zabiegu SMAStherapy, podczas którego wysokozogniskowana fala ultradźwiękowa o dużym natężeniu (HIFU) wzbudza powstanie, w kontrolowanych warstwach skóry, termicznych mikrouszkodzeń, dzięki czemu dochodzi do skurczu włókien kolagenowych, koagulacji białek i przebudowy tkanki łącznej. Zabieg ten powoduje natychmiastowe zagęszczenie tkanki i pobudzenie organizmu do naturalnych procesów regeneracji, gojenia i odbudowy struktury. A co najważniejsze? Tak naprawdę wystarczy jeden zabieg aby osiągnąć zamierzone efekty.

Trwałe ujędrnienie skóry bez skalpela jest możliwe ale warto pamiętać, że każdą z tych metod, wykonanych w gabinecie kosmetologicznym, należy wspierać pielęgnacją skóry w domu. Każda z tych metod i częstotliwość zabiegów powinna być dobierana indywidualnie do pacjenta. I żadna reklama czy rekomendacja nie zastąpi konsultacji u specjalisty w gabinecie.

SC Beauty Magazine

Chcesz wiedzieć więcej?

Czytaj publikacje ekspertów

odwiedź nasz blog