Jak działa mezoterapia igłowa?

[vc_row][vc_column][vc_column_text][mkdf_dropcaps type=”normal” color=”#25a0c7″ background_color=””]M[/mkdf_dropcaps]ezoterapia igłowa to popularny zabieg poprawiający kondycję skóry, poprzez iniekcję indywidualnie dobranych koktajli odżywczych docierających w głąb skóry.

Mezoterapii igłowej może być poddana skóra:

  • twarzy
  • szyi oraz dekoltu
  • głowy

Najpopularniejsza jest mezoterapia igłowa twarzy. Dobre efekty ten rodzaj zabiegu przynosi w przypadku skóry odwodnionej, suchej, pozbawionej blasku oraz dojrzałej.

Dzięki mezoterapii igłowej w głąb skóry wprowadzane są cenne substancje aktywne, które natychmiast wywołują proces przebudowy naskórka i pobudzają produkcję kolagenu oraz elastyny.

Do mezoterapii twarzy najczęściej stosuje się preparaty na bazie kwasu hialuronowego oraz witamin A, C, E, a także peptydy, aminokwasy i czynne składniki aktywne pochodzące (m.in. z alg morskich).

W zabiegu często stosuje się także osocze bogatopłytkowe, którą jest odwirowana i specjalnie przygotowana krew pacjenta. Osocze charakteryzuje się właściwościami regeneracyjnymi i jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na odmłodzenie skóry.

Chcąc uzyskać jak najlepsze efekty, należy przeprowadzić zabieg w serii. W zależności od produktu oraz problemu, wykonuje się 3 – 7 zabiegów w odstępach, co 7 – 21 dni. Następnie należy wykonać zabieg przypominający, co 3 – 6 miesięcy.

Ważne! Mezoterapia igłowa jest zabiegiem nieinwazyjnym, skutecznie odmładzającym oraz regenerującym skórę.

Chcesz wiedzieć więcej?

Czytaj publikacje ekspertów

odwiedź nasz blog