HIFU. Komfort i bezpieczeństwo.

Kolejna jesień dostarcza niezliczone negatywne myśli? Czujesz się mniej pewnie w swoim ciele? Zauważasz, że wiek zaczyna wpływać na to, jak wyglądasz? Każda z nas pewnego dnia zaczyna odczuwać to samo. Nie jest to jednak sygnał, że należy zapomnieć o młodzieńczej urodzie i pogodzić się z nieodwracalnym losem. Wręcz przeciwnie! To jasny znak, żeby działać. Branża medycy estetycznej każdego dnia dostarcza kolejne nowatorskie rozwiązania, które pozwalają nam na zadbanie o własny wygląd i zatrzymanie bolesnych w skutkach procesów starzenia się skóry. Nieudane botoksowanie lub inne karykaturalne zabiegi chirurgiczne o których możemy przeczytać w internecie odłóżmy do lamusa. Zapomnijmy o obawach przekazywanych z pokolenia na pokolenie i zaufajmy profesjonalistom. 

HIFU

To nowatorska metoda nazywana również SMAStherapy®. Choć ta technologia jest znana współczesnej medycynie od dekad z racji wykorzystania w leczeniu chorób nowotworowych, zwłaszcza raka prostaty, to jej właściwości w zakresie estetyki ciała, a zwłaszcza twarzy zostały odkryte stosunkowo niedawno. Jest to zabieg z wykorzystaniem specjalnie wytworzonej fali akustycznej, która prowadzi do termicznych mikrouszkodzeń, na skutek których dochodzi do skurczu włókien kolagenowych, koagulacji białek i przebudowy tkanki łącznej. Pobudzamy w ten sposób organizm do naturalnych procesów, które prowadzą do zwiększenia ilości kolagenu i elastyny w organizmie. Efekty są możliwe do zaobserwowania już po pierwszym zabiegu, a widoczne zmniejszenie wiotkości skóry można odczuć już po 14 dniach. Pełny rezultat oczekiwany jest po 90 dniach i może utrzymać się do 2 lat. Dodatkowo Cellar AWT, bo tak nazwa się jedno z urządzeń wykorzystywanych do stosowania tej metody, rozbija tkankę łączną budującą blizny czy rozstępy co doprowadza do jej przebudowy. Łącznie może to doprowadzić do znacznego zmniejszenia widoczności rozstępu i stanowi świetną alternatywę dla osób obawiających się inwazyjnych metod rozwiązania tego problemu. Poza tymi dwoma zaletami, wysoko zogniskowana fala ultradźwiękowa (HIFU – ang. High Intensity Focused Ultrasound) jest wykorzystywana także do walki z cellulitem w każdej fazie, nawet w najbardziej zaawansowanym stadium oraz skutkuje poprawą mikrokrążenia. Redukcja niechcianej „pomarańczowej skórki” z wykorzystaniem fali akustycznej może sięgać nawet 95%! Jako największy atut tej metody specjaliści wskazują pełną bezinwazyjność, brak igieł czy znieczuleń, które często budzą obawy potencjalnych zainteresowanych.

Do przeciwskazań stosowania tej metody należą m.in. choroba nowotworowa, opryszczka, choroby układu sercowo-naczyniowego oraz stany zapalne skóry. Uzyskany efekt może utrzymać się nawet przez ponad dwa lata, a sam koszt pełnej kuracji, zróżnicowany ze względu na ilość koniecznych zabiegów, powinien zamknąć się w kwocie kilku tysięcy złotych.

Co innego? 

Jako inny zabieg niwelujący oznaki starzenia, także w postaci zwiotczenia, eksperci wskazują innowacyjny zabieg karboksyterapii. Jest to sposób na wykorzystanie właściwości dwutlenku węgla w medycynie estetycznej i polega na iniekcjach medycznym gazem do tkanek poddawanych leczeniu. Rozchodzący się po tkankach CO2 rozszerza naczynia krwionośne stymulując proces ich regeneracji. Doprowadza również do powstania niegroźnego stanu zapalnego co z kolei pobudza produkcję kolagenu i elastyny.

Cały zabieg jest bezbolesny, a jedynym dyskomfortem, jaki możemy odczuć jest efekt „rozchodzenia” się gazu po organizmie. Sama wizyta trwa krótko, bo zaledwie kilkanaście minut, jednak do osiągnięcia pełnego, zaplanowanego efektu będziemy potrzebowali co najmniej kilku zabiegów. Czy warto? O to najlepiej zapytać zadowolonych klientek, lecz jak wskazują specjaliści wzrost produkcji kolagenu i elastyny, który może sięgać aż 40% zapewnia szybką regenerację i długotrwały efekt młodej skóry. Brak kompleksów, zadowolenie z własnego wyglądu i blask każdego dnia. To z pewnością ważne argumenty za skorzystaniem z dobroczynnych właściwości tego zabiegu. 

Chcesz wiedzieć więcej?

Czytaj publikacje ekspertów

odwiedź nasz blog