Frakcyjna RF mikroigłowa – jak radzi sobie z problemami skórnymi?

Frakcyjna RF to nowoczesna technologia wykorzystywana w medycynie i kosmetologii w rozwiązywaniu wielu problemów skórnych. Jest to połączenie dwóch technik zabiegowych: fal radiowych, które podgrzewają skórę oraz mikronakłuwania.
 
Wraz z wiekiem spada ilość włókien kolagenowych w skórze, natomiast włókna które zostają, stają się słabsze i bardziej podatne na rozciąganie. Podgrzanie tkanki do temperatury 45-60 stopni Celcjusza uruchamia procesy regeneracyjne i przebudowy struktury kolagenu. Zastosowanie fal radiowych powoduje skracanie się starych włókien kolagenowych ale oprócz tego stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Efekt termiczny dodatkowo powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych a co za tym idzie – lepsze dotlenienie i odżywienie komórek oraz poprawa metabolizmu tkankowego.
 
Radiofrekwencja mikroigłowa to metoda stosowana w zabiegach mających na celu spowolnienie procesów starzenia się skóry. Obkurczenie włókien kolagenowych skóry właściwej powoduje wyraźny wzrost napięcia skóry oraz redukcję drobnych zmarszczek.  Struktura skóry ulega zagęszczeniu przez co zwiększa się jej sprężystość, a zmarszczki zostają wygładzone.
 
Metoda ta sprawdza się również w redukcji blizn potrądzikowych. Podgrzanie z jednoczesnym nakłuciem skóry pobudza naturalne procesy regeneracyjne a także neokolagenezę i neoelastogenezę czyli tworzenie się nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Dochodzi wówczas do stopniowego „wypełniania” ubytków w skórze jakimi są blizny potrądzikowe. Ze względu na zróżnicowaną morfologię blizn, a także różną głębokość ich umiejscowienia zazwyczaj potrzebne jest kilka zabiegów w serii.
 
Zabieg frakcyjnej RF mikroigłowej nie tylko stosowane są na okolicę twarzy, wykorzystuje się je również na ciało w obszarach, gdzie dochodzi do utraty wiotkości skóry spowodowanej dużą utratą wagi lub w wyniku ciąży.
 
Radiofrekwencja mikroigłowa sprawdza się również w redukcji rozstępów. Rozstępy to ubytki w skórze, powstające w wyniku zerwania włókien kolagenu i elastyny. Zmiany te najczęściej dotykają skóry brzucha, piersi, ud czy pośladków i dotyczą zazwyczaj nastolatków w wieku dojrzewania, kobiet w ciąży czy sportowców. Głównym problemem przy usuwaniu rozstępów jest ich głębokie położenie. Dzięki radiofrekwencji mikroigłowej można precyzyjnie dotrzeć do obszaru zabiegowego na pożądaną głębokość. Po nakłuciu skóry emitowana jest przez igły wiązka fal radiowych, która powoduje ogrzanie tkanki na całej długości mikroigieł, co stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Włókna kolagenowe skracają się i zagęszczają a rozstępy zaczynają wypełniać i w rezultacie znikają.
 
Nie tylko problemy skórne można rozwiązać za pomocą radiofrekwencji mikroigłowej, metoda ta znalazła swoje zastosowanie w leczeniu nadpotliwości. Pocenie się jest naturalnym procesem fizjologicznym, który pełni funkcję termoregulacyjną. Problem z nadpotliwością pojawia się wówczas gdy organizm wytwarza więcej potu niż jest wymagane. Podczas zabiegu dochodzi do podgrzania i mikronakłuwania skóry, dzięki czemu zniszczeniu ulegają gruczoły potowe zlokalizowane nawet w głębszych warstwach skóry. Igły nakłuwają skórę na pożądaną głębokość i działają z określoną mocą. Podczas jednego zabieg zostaje usunięta część  gruczołów potowych, dlatego niezbędne jest wykonywanie serii zabiegów.
 
Zastosowanie frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej w kosmetologii i medycynie estetycznej pozwala na opracowanie wielu problemów skórnych. Jest to wszechstronna metoda łącząca podgrzewanie tkanki wraz z jej mikronakłuwaniem, która daje skuteczne rezultaty na wielu płaszczyznach zabiegowych.

SC Beauty Magazine

Chcesz wiedzieć więcej?

Czytaj publikacje ekspertów

odwiedź nasz blog