Fala akustyczna usunie Twoje rozstępy!

[vc_row][vc_column][vc_column_text][mkdf_dropcaps type=”normal” color=”#25a0c7″ background_color=””]R[/mkdf_dropcaps]ozstępy to temat, który podczas rozmów, nawet wyłącznie w gronie koleżanek, unikamy. Postrzegane jako skaza na naszym pięknym, jędrnym ciele prowadzą do kompleksów i zamartwiania się podczas każdego spojrzenia w lustro. W wyleczeniu się z tej obsesji nie pomagają nam czasopisma oraz sesje reklamowe sieciowych marek, które eksponują piękne ciała modelek pozbawione jakichkolwiek wad. Choć gdzieś z tyłu głowy mamy stale świadomość, iż są to zdjęcia nad którymi pracował sztab specjalistów, którzy do retuszu używali najnowszych programów jak np. osławiony Photoshop, to jednak dążymy do tej wmawianej nam perfekcji. O ile jednak dążenie do tego, aby upodobnić się do kobiet znanych z okładek czy Instagrama należy uznać za absurd, o tyle potraktowanie tego jako motywację do rozsądnego i racjonalnego działania można uznać za plus. A za takie można uznać konsultację ze specjalistą i wybranie odpowiedniego zabiegu medycyny estetycznej, który raz na zawsze pozwoli nam zapomnieć o tym wstydliwym problemie. Tak, to jest możliwe!

Skąd biorą się rozstępy?

Za głównego winowajcę tych nieestetycznych zmian na naszej skórze eksperci wskazują nagłą zmianę naszej wagi. I wbrew stereotypom nie musi to być skutek ciąży – zdarzają się rozstępy spowodowane także dojrzewaniem czy rozrostem mięśni. I choć przyrost wagi to główny czynnik odpowiadający za ich powstawanie, to podobnie jak w przypadku wielu innych zmian, cała sytuacja ma szereg innych, pobocznych przyczyn. Wpływ na to mają również hormony czy właściwy sposób odżywiania. Zaburzenia hormonalne lub niewłaściwa dieta mogą wpłynąć na osłabienie włókien kolagenu i elastyny. Skóra bez odpowiedniej ilości tego ważnego budulca w sposób oczywisty jest bardziej podatna na powstawanie rozstępów. Kolejnym elementem warunkującym skłonności do powstawania tych dolegliwości jest tzw. rozciągliwość skóry. To czynnik, z którym musimy się pogodzić, a nawet polubić. O ile w przypadku diety czy niewłaściwej gospodarki hormonalnej możemy pozwolić sobie na działania, o tyle w przypadku tego elementu decydujące są geny, które określają plastyczność naszej skóry i jej wytrzymałość na naciągnięcia.  To właśnie to może powodować powstawanie śladów po rozciąganiu nawet u osób szczupłych, nigdy nie będących w ciąży czy mających w przeszłości problemy z nadwagą.

Zaufaj specjalistom

Jak zatem pozbyć się tego problemu? Tu trzeba postawić na profesjonalne działanie. Owszem, istnieje szereg domowych sposobów, które są postrzegane jako sposób na szpecące rozstępy jak np. kosmetyki oferowane w aptekach, jednak nie gwarantują one efektów porównywalnych do tych, jakie zapewnia dorobek wspomnianej wcześniej medycyny estetycznej.

Pierwszym z polecanych zabiegów jest mezoterapia igłowa. Polega ona na podaniu za pomocą cienkiej igły małych dawek aktywnej substancji, która pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, a co za tym idzie przyspiesza regenerację naszej skóry. Jest to jeden z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej. Sam zabieg przeprowadzany jest w sterylnym otoczeniu, a miejsce, w którym występuje rozstęp jest odpowiednio wcześniej znieczulane co gwarantuje pełen komfort w trakcie trwania. Do przeciwskazań należy m.in. choroba nowotworowa, ciąża, a niektórzy specjaliści odradzają zabieg także w trakcie karmienia piersią. Zazwyczaj do osiągniecia pełnego efektu koniecznych jest kilka wizyt w klinice w ustalonych wcześniej odstępach czasu. Osoby, które obawiają się widoku igły także znajdą coś dla siebie. Dla nich przygotowano mezoterapia frakcyjną, która tak jak jej igłowa odmiana również opiera się na działaniu substancji aktywnej, jednak do jej wprowadzenia wykorzystuje specjalną głowicę tworzącą około 500 000 kanalików sięgających aż do skóry właściwej, co pozwala na większe przenikanie substancji aktywnych. Oprócz lepszej przenikalności substancji aktywnych, mikronakłucia stymulują skórę do wzmożonej produkcji kolagenu, który wypełnia mikrootwory i jest wysoce pożądany w procesie usuwania rozstępów.

Inną polecaną metodą w tej sytuacji jest karboksyterapia, czyli nowatorska metoda medycyny estetycznej polegająca na wykorzystaniu działania dwutlenku węgla. Gaz, który zaczyna się rozchodzić równomiernie pod skóra powoduje rozszerzanie naczynek krwionośnych, dzięki czemu dotlenia i odżywia tkanki. Zaczynają się pobudzać naturalne procesy, które bardzo często są uśpione w naszym organizmie, ze względu na nasz styl życia, dietę oraz starzenie się. Już po pierwszym zabiegu uruchamiamy produkcję kolagenu i elastyny. Wzrost, który może sięgać aż 40% zapewnia szybką regenerację i niemal całkowitą redukcję wszelkiego rodzaju blizn oraz rozstępów.  Poprawia się mikrokrążenie, dzięki czemu skóra staje się bardziej sprężysta i gładka. Wielką zaletą karboksyterapii jest brak trwałych uszkodzeń skóry. Jest to zabieg mało inwazyjny i skuteczny. Dlatego mogą go stosować osoby, które boją się zabiegów inwazyjnych.
Kolejną zaletą karboksyterapii jest łatwość jej stosowania. Szybki i bezbolesny zabieg nie skutkuje bowiem niczym, co wymagałoby długiego „dochodzenia do siebie”. W miejscu ukłucia może pojawić się jedynie delikatny ból lub rumień, jednak są to dolegliwości, które po upływie zaledwie kilku godzin powinny ustąpić. Aby zapobiec poważniejszym konsekwencjom należy po wizycie powstrzymać się od aktywności fizycznej oraz relaksowania się na saunie lub basenie.

Innowacyjne wykorzystanie fali akustycznej

Do najbardziej skutecznych, a z pewnością najbardziej innowacyjnych zabiegów używanych do zredukowania rozstępów zaliczamy wykorzystanie fali akustycznej. W pełni nieinwazyjna metoda, nazywana SMAStherapy, polega na wytworzeniu odpowiedniej mocy fali akustycznej oraz skierowaniu jej na wyznaczony obszar. Fala uderzeniowa rozbija nagromadzone grudki i uszkadza błony komórek tkanki tłuszczowej oraz przyczynia się do zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny, a wygładzenie i zwiększenie napięcia skóry jest widoczne już po pierwszym zabiegu. Dodatkowo Cellar AWT, bo tak nazwa się jedno z urządzeń wykorzystywanych do stosowania tej metody, rozbija tkankę łączną budującą blizny czy rozstępy co doprowadza do jej przebudowy. Łącznie może to doprowadzić do znacznego zmniejszenia widoczności rozstępu i stanowi świetną alternatywę dla osób obawiających się inwazyjnych metod rozwiązania tego problemu.

Postaw na siebie

Jak widać postęp technologiczny jaki nastąpił w ostatnich latach znacząco ułatwił pozbycie się rozstępów, o czym nasze matki lub wcześniejsze pokolenia nawet nie marzyły. Dzięki łatwym sposobie przeprowadzenia całego procesu i stosunkowo niskich kosztach może sobie na to pozwolić coraz większa rzesza zainteresowanych. Dlatego nie warto korzystać z kolejnych wymówek, czas postawić na siebie i swoje ciało, w którym masz czuć się dobrze. Zanim jednak podejmiesz decyzję o konkretnym zabiegu, udaj się do renomowanej kliniki na konsultację ze specjalistą, który dokładnie przeanalizuje możliwości oraz przedstawi Ci najlepsze propozycje.

SC Beauty Magazine

Chcesz wiedzieć więcej?

Czytaj publikacje ekspertów

odwiedź nasz blog