Co to jest mezoterapia mikroigłowa?

[vc_row][vc_column][vc_column_text][mkdf_dropcaps type=”normal” color=”#25a0c7″ background_color=””]M[/mkdf_dropcaps]ezoterapia mikroigłowa to odpowiednio głębokie, intensywne oraz bardzo gęste nakłuwanie okolic twarzy bądź innych obszarów ciała – celem przebudowy. Seria zabiegów umożliwia uzyskanie poprawy strukturalnej, a także funkcjonalnej skóry.

Mezoterapia mikroigłowa sprawia, że skóra poddaje się intensywnej przebudowie na skutek niewielkich nakłuć. Wywołany stan zapalny powoduje intensywne zaczerwienienie i opuchnięcie, które mija po 1 – 3 dniach. Efektem przeprowadzonej terapii jest:

  • zwiększenie napięcia oraz elastyczności skóry
  • pogrubienie naskórka
  • poprawa funkcji naskórka

Zabiegi tego typu:

  • ujędrniają skórę
  • niwelują blizny potrądzikowe
  • redukują niewielkie zmarszczki oraz przebarwienia

Pogrubiona skóra i naskórek sprawiają, że redukcji ulegają istniejące zmarszczki, znacznie jaśnieją naczynka, jak i zasinienia pod oczami.

Zabieg przeprowadza się za pomocą tzw. derma rollerów lub urządzeń DermaPen. Pierwsze z urządzeń wykonane jest z tworzywa sztucznego i wyposażone w obrotowy wałek i rączkę. Wałek posiada na powierzchni niewielkie igiełki ze stali chirurgicznej bądź stopów tytanu. Charakteryzują się cienkością, są ułożone w kilku rzędach i mogą mieć różną długość. Drugie z urządzeń ma 12 igieł, które nakłuwają skórę.

Ważne! Mezoterapia mikroigłowa może być stosowana na każdym typie skóry. Efekty widoczne są po jakimś czasie. Najlepiej jest wykonać 4 – 6 zabiegów w odstępach powtarzanych, co 2 – 4 tygodnie.

SC Beauty Magazine

Chcesz wiedzieć więcej?

Czytaj publikacje ekspertów

odwiedź nasz blog