Jak skutecznie walczyć ze zmarszczkami?

Dzisiaj temat, który ostatnio powraca do mnie coraz bardziej. Zmarszczki, zmarszczki, zmarszczki! Zauważam u siebie ten problem coraz bardziej, choć mam koleżanki, które problem zaczęły dostrzegać już po dwudziestym piątym roku życia. A teraz, kiedy są w moim wieku, mają za sobą już całą masę rozmaitych zabiegów.

Nie rozpaczałam widząc swoją pierwszą zmarszczkę, chociaż nie ma bardziej bolesnego symbolu upływającego czasu. Na szczęście czasy się zmieniają i w mediach coraz częściej można zobaczyć
kobiety w podeszłym wieku, które nadal są aktywne zawodowo i pięknie się prezentują w kwiecie wieku.

Akceptacja swojego ciała jest w modzie

Akceptacja własnego ciała jest coraz bardziej w modzie. Kobiety bardzo często zamartwiają się własnym dojrzewaniem z powodu wyśmiewania i demonizowania ich wieku poprzez mężczyzn. Ale nie tylko, bywają i takie sytuacje, w których kobieta kobiecie wilkiem. Mimo zmian dokonujących się w społeczeństwie nie zawsze jesteśmy w stanie pogodzić się z własnym odbiciem w lustrze. A dokładniej ze zmarszczkami, które same wyraźnie dostrzegamy.

Zamiast się zamartwiać lepiej przejść do działania. Medycyna estetyczna ciągle robi postępy, dzięki temu nie jesteśmy już skazane na klasyczne liftingi, czy korzystanie z usług chirurga plastycznego, poprawiającego urodę przy pomocy skalpela. Znacznie lepszym i bardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest skorzystanie z odpowiednio dobranego zabiegu poprawiającego elastyczność skóry twarzy.

Mezoterapia igłowa

To zabieg, który jest dosyć prosty i szybki. Jego efekty również potrafią zachwycić. Po mezoterapii igłowej zmiany mogą znacząco się spłycić i stają się widoczne tylko z bardzo bliskiej odległości. Mezoterapia igłowa jest zabiegiem bezpiecznym i takim, który stosowany jeszcze przed pojawieniem się bardzo znaczących zmian, może opóźnić proces starzenia się skóry.

Zabieg polega na śródskórnym wstrzykiwaniu cienką igłą małych dawek substancji aktywnych w miejsca objęte danym problemem estetycznym. Zabieg wykonuje się z zachowaniem pełnej sterylności i z zachowaniem miejscowego środka znieczulającego. Zabieg mezoterapii igłowej wykonuje się w celach: biorewitalizacji (m. in. twarz, szyja, dekolt, dłonie), profilaktyki przeciwzmarszczkowej, przeciwdziałaniu wypadaniu włosów, walki z cellulitem, niwelacji rozstępów oraz blizn.

Po zabiegu komórki skóry są bardziej dotlenione i odżywione, a fibroblasty są zmobilizowane do produkcji kolagenu oraz elastyny. Skóra jest pobudzona do regeneracji i powstają nowe naczynia krwionośne. Ale to nie wszystko! Skóra jest bardziej nawilżona, a podczas zabiegu dokonuje się również lifting linii żuchwy, policzków oraz powiek.

Mezoterapia frakcyjna

To kolejny ważny zabieg w profilaktyce przeciwzmarszczkowej. Zabieg jest bardzo podobny do mezoterapii igłowej. Z tą różnicą, że mezoterapia polega na nakłuwaniu skóry igłą i jednoczesnym podawaniu substancji leczniczej/pielęgnacyjnej. Z kolei dermapen tworzy na skórze setki kanalików, a substancje aktywne wprowadzane są na samym końcu. Wyobraźcie sobie, że dermapen tworzy około 500000 kanalików sięgających aż do skóry właściwej. To z kolei pozwala na większe przenikanie się substancji aktywnych. Skóra podczas zabiegu zostaje pobudzona do wzmożonej produkcji kolagenu, który wypełnia mikrootwory i sprawia, że skóra jest bardzo mocno napięta.

Zabieg mezoterapii frakcyjnej jest wskazany w celu: biorewitalizacji, profilaktyki przeciwzmarszczkowej, wyrównania bruzd nosowo-wargowych i zadbania o opadający owal twarzy
oraz linię policzków.

Po zabiegu komórki skóry są doskonale pobudzone do syntezy nowego kolagenu. Zwiotczała skóra staje się bardziej napięta, a owal twarzy ulega znacznemu poprawieniu. „Kurze łapki” zmniejszają się, zaś blizny stają się bardziej spłycone. Skóra po zabiegu jest spłycona i zagęszczona. Zaś wiotkość szyi zmniejsza się, a „drugi podbródek” zostaje zredukowany.

Jeszcze nie wiem, z której metody skorzystam, ale jak będę miała wolniejszą chwilę z pewnością udam się na konsultację i poradzę specjalistów. Jestem przekonana, że doradzą mi metodę, która najlepiej sprawdzi się w moim przypadku.

Chcesz wiedzieć więcej?

Czytaj publikacje ekspertów

odwiedź nasz blog