Dlaczego powinnaś jeść zdrowo?

Wiem, że w sieci nie brakuje artykułów na temat zdrowego żywienia, ale postanowiłam dorzucić swoje trzy grosze do tej puli. Przez pewien czas nie zwracałam zupełnie uwagi na to, czy jem zdrowo, czy nie. Z czasem jednak odbiło się to na moim zdrowiu, a teraz… Jestem zdrowa dzięki temu, że wprowadziłam wspaniałą dietę nie tylko dla siebie, ale też dla całej mojej rodziny.

Graj w warzywa

Z warzywami jest taki problem, że w świecie fastfoodów nie wiadomo często co z nimi zrobić. Zależy nam na szybkim obiedzie i oczywiście pierwsza rzecz jaka nam staje przed oczami, to burger i porcja frytek. Nie muszę chyba mówić, że to nie tylko niezdrowe, ale również nieoszczędne rozwiązanie.

O wiele lepszą opcją są warzywa, które regularnie jedzone przyniosą Wam moc korzyści. Możecie mi nie wierzyć, ale jeśli dzień w dzień będziecie spożywać dużą ilość warzyw, prędko zobaczycie zmiany nie tylko w swoich wynikach badań, ale również na wadze. Warzywa naprawdę pomagają schudnąć. Choć cały proces wymaga czasu.

No to już domyślacie się pewnie skąd ten wpis

Zimą nieco obrosłam tłuszczem, nie powiedziałabym, że jestem gruba, ale nie czuję się najlepiej w swoim ciele. Wierzę, że wpis na temat zdrowej diety, mnie samej pozwoli się trochę zmotywować. O ile niespecjalnie jem słodycze, to pozwoliłam sobie na trochę więcej chleba i ogólnie białej mąki. Wierzcie mi lub nie, ale najzdrowsza byłam w każdej mojej ciąży. Dziecko to przecież doskonały argument do tego, aby jeść zdrowo i pełnowartościowo.

Mamy w pośpiechu

Bycie mamą to taki specyficzny stan. Zazwyczaj mamy myślą o wszystkich, tylko nie o sobie. O ile nakarmienie rodziny zdrowymi posiłkami nie nastręcza specjalnych problemów, o tyle problem zaczyna się tam, gdzie trzeba pomyśleć o sobie. Nie wiem jak to się dzieje, ale na siebie samą niejednokrotnie brakuje mi czasu.

Złapałam się też na tym, że nie chcąc wyrzucać pojadam jedzenie po moich dzieciach. Oczywiście, mogłabym czerpać z doświadczenia moich starszych koleżanek, które wiele razy mówiły mi żebym tego nie robiła. Ale zamiast to robić, ja muszę uczyć się na własnych błędach.

Dlaczego warto jeść warzywa i owoce?

Warzywa i owoce pełnią bardzo istotną rolę w żywieniu człowieka. Spożywając odpowiednią ilość warzyw i owoców rozpościeramy nad sobą solidną barierę ochronną. Te produkty chronią przed
rozwojem różnych chorób (nowotworów, chorób układu pokarmowego oraz krążenia). Wspomagają także leczenie nadwagi i otyłości, zwalniają procesy starzenia się i korzystnie wpływają na wygląd sylwetki, cery oraz włosów.

Ale to nie wszystko! Odpowiednia porcja warzyw i owoców każdego dnia poprawia samopoczucie. Powszechnie zaleca się 4 porcje warzyw i 3 porcje owoców dziennie. Może się to oczywiście różnić w zależności od organizmu. Warzywa dostarczają organizmowi witaminy K, B3 a także kwasu foliowego. Spośród składników mineralnych znajdujących się w warzywach, warto zwrócić uwagę na żelazo. Znajduje się on głównie w warzywach liściastych takich jak: szpinak, seler, nać pietruszki, brokuł i jarmuż. Z kolei świetnym źródłem wapnia są warzywa kapustne, a magnezu: słodka kukurydza, zielony groszek, fasolka szparagowa, brukselka, seler, szpinak. Potas znajdziemy w selerze oraz pomidorach.

Spośród witamin oczywiście największą uwagę należy zwracać na witaminę C, która znajduje się w kapuście, papryce, chrzanie, natce pietruszki i szpinaku. Szczególną uwagę warto zwracać właśnie na tę witaminę, ponieważ nie tylko pozwala nam zwiększyć odporność, ale również zapobiega rozwojowi wielu chorób.

Piękno z natury

Witaminy są nam niezbędne do życia i codziennego funkcjonowania. Wpływają nie tylko na nasze zdrowie, ale również na nasz wygląd. Największą moc ma bowiem zdrowie płynące z natury. Piękna, zdrowa skóra i zachwycające włosy – to efekt, który możemy osiągnąć regularnie jedząc warzywa i owoce. I nawet jeśli korzystamy z usług profesjonalnych klinik urody, warto pamiętać o tym, że nie utrzymamy długo efektów rozmaitych zabiegów, jeśli nie zadbamy o swoje zdrowie od wewnątrz.

Chcesz wiedzieć więcej?

Czytaj publikacje ekspertów

odwiedź nasz blog